Pasaulyje

2017.12.03 17:38

Manoma, kad Potsdame paliktas įtartinas paketas buvo šantažo plano dalis

BNS2017.12.03 17:38

Vokietijos tarnybos mano, kad prie Kalėdų mugės Potsdamo mieste rastas paketas, kuriame, kaip manyta, buvo savadarbis sprogstamasis užtaisas su vinimis, buvo dalis sąmokslo šantažuoti siuntų pristatymo kompaniją DHP ir reikalauti pinigų.

Brandenburgo žemės vidaus reikalų ministras Karlas-Heinzas Schroeteris sekmadienį žurnalistams sakė, kad šis paketas buvo dalis plano iš DHL išreikalauti milijonų eurų. Siunta buvo pristatyta vaistinei, kuri veikia toje pačioje gatvėje, kaip kalėdinė mugė. Vėliau siuntinys buvo sunaikintas kontroliuojamo sprogimo metu.

K.-H. Schroeteris pareiškė, kad kalėdinė mugė veikiausiai net ir nebuvo šio incidento taikinys. Siuntėjo vis dar ieškoma. Taip pat skelbiama, kad „prieš kurį laiką“ panašios siuntos sulaukė ir Frankfurte prie Oderio veikianti interneto kompanija.

Iš pradžių policija skelbė, kad siuntinys Potsdame nebuvo sprogus, tačiau dabar manoma, kad sprogimas vis dėl to galėjo įvykti.

Incidentas Potsdame įvyko praėjus beveik metams po pražūtingo teroro išpuolio, nutaikyto prieš panašią kalėdinę mugę Berlyne.

Penktadienį įtartinas objektas buvo rastas prie vienos vaistinės, šalia Kalėdų mugės Potsdamo, vaizdingos buvusios Prūsijos karalių rezidencijos, centre. Policija nurodė, kad vienas vaistininkas kreipėsi į teisėsaugą, pakete radęs skardinę su kyšančiais laidais.

Iš pradžių buvo paskelbta, kad šis daiktas yra sprogstamasis užtaisas. Vėliau vietos pareigūnai informavo, kad į tą cilindro pavidalo talpą buvo pridėta vinių, neaiškių miltelių, baterijų ir laidų, taip pat galingų fejerverkų, kurie Vokietijoje yra uždrausti.

Penktadienį pareigūnai evakavo žmones tik iš dalies mugės teritorijos ir įtartiną objektą neutralizavo.  Šeštadienį mugė toliau veikė, bet joje budėjo daugiau policijos.

Vokietijos pareigūnai ėmėsi papildomų saugumo priemonių po to, kai 2016 metų gruodžio 19-ąją Tuniso pilietis Anisas Amri užgrobė sunkvežimį ir juo rėžėsi į minią vienoje Berlyno Kalėdų mugėje. Tąsyk žuvo 12 žmonių ir dar 48 buvo sužeisti.

Pasprukęs užpuolikas po keturių dienų buvo nukautas Italijos policijos šios šalies šiauriniame Milano mieste.

Atsakomybę už šią ir kelias kitas per pastaruosius dvejus metus Vokietijoje įvykdytas atakas atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.