Pasaulyje

2017.12.03 16:36

Tel Avive tūkstantinė minia protestavo prieš vyriausybės korupciją

BNS2017.12.03 16:36

Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį protestavo Tel Avive prieš vyriausybėje klestinčią korupciją bei lėtą ministro pirmininko Benjamino Netanyahu veiklos tyrimą.

B. Netanyahu įtariamas paėmęs brangių dovanų iš turtingų savo rėmėjų, vienas jų yra Arnonas Milchanas, žydas verslininkas ir prodiuseris Holivude.

Šis ilgametis draugas, kaip pranešama, siuntęs brangių cigarų ir kitokių daiktų, vertinamų dešimtimis tūkstančių dolerių, buvo apklausiamas rugsėjį.

Kita byla, dėl kurios B. Netanyahu apklausė policija, yra susijęs su įtarimais, kad jis siekė slapto susitarimo dėl palankaus nušvietimo populiariame dienraštyje „Yediot Aharonot“.

Pagal įtariamą susitarimą su laikraščio leidėjais, kuris tikriausiai nebuvo užbaigtas, B. Netanyahu būtų gavęs teigiamą nušvietimą mainais į pagalbą pažabojant „Yediot Aharonot“ konkurentą, B. Netanyahu remiantį nemokamą „Israel Hayom“.

B. Netanyahu nuolat neigia, kad padarė ką nors neteisėta, ir sako, kad tapo politinių oponentų kampanijos taikiniu.

Šeštadienį vakare protestuotojai Tel Avive susirinko plačiame prospekte, kuriame daug prabangių parduotuvių. Pasak AFP reporterio, žmonės skandavo „Gėda“, „Bibi eik namo“, vadindami premjerą jo pravarde.

„Gėdos eisena“ pavadintą demonstraciją organizavo tie patys asmenys, kurie kelis mėnesius rengė savaitines protesto akcijas prie generalinio prokuroro Avishai Mandelblito namų.

„Bibi ir jo vyriausybė griauna šalį; gana korupcijos“, – kalbėjo vienas demonstrantų, Tel Avivo gyventojas Michalas, pasakęs tik savo vardą.

Reuters/Scanpix nuotr.

Opozicijos lyderis Isaacas Herzogas pareiškė solidarumą su protestuotojais; jis parašė feisbuke, kad „nusivylimas ... kyla iš neteisingumo jausmo, pasibjaurėjimo korupcija, moralinio nepritarimo vienam asmeniui vertinti sukurtam įstatymui“.

Izraelio parlamente numatyta pirmadienį antrą ir trečią kartą svarstyti įstatymo projektą, kurį B. Netanyahu priešininkai vadina pagalba jam, kad atlaikytų policijos tyrimą.

Pasak šio projekto iniciatoriaus, B. Netanyahu partijai „Likud“ priklausančio Davido Amsalemo, juo siekiama tik apginti įtariamųjų teisęs ir reputaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.