Pasaulyje

2017.12.03 14:05

Kylanti Vokietijos nacionalistų partija AfD išsirinko vadovus

BNS 2017.12.03 14:05

Vokietijoje kylančios nacionalistų partijos nariai šeštadienį išsirinko savo vadovus per suvažiavimą Hanoveryje, nors gatvėse būta ir protestų.

Pirmą kartą į parlamentą patekusios kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) narių suvažiavimas Joergą Meutheną išrinko vienu iš dviejų pirmininkų.

Kitu pirmininku išrinktas AfD parlamento frakcijos seniūnas Alexander`as Gaulandas.

Svarbiausias suvažiavimo tikslas buvo išrinkti naują vadovybę, rugsėjo mėnesį iš partijos dramatiškai atsistatydinus žinomiausiai jos atstovei Frauke Petry.

Buvusi partijos bendrapirmininkė F. Petry, pasitraukusi dėl nesutarimų su griežtųjų nacionalistų frakcija ir įkūrusi atskirą partija, buvo AfD charizmatiškiausia asmenybė.

Ji pareiškė, kad AfD flirtuoja su kraštutinių dešiniųjų ekstremizmu ir pasitraukė iš partijos, pareiškusi, kad neatstovaus šiai partijai Bundestage.

Tiek J. Meuthenas, tiek A. Gaulandas priklauso konservatyviajai partijos daliai.

Rugsėjo mėnesį vykusiuose rinkimuose prieš musulmonus nusistačiusi AfD surinko apie 13 proc. balsų ir gavo beveik 100 vietų parlamente.

Pagrindinis partijos šūkis buvo „Merkel turi pasitraukti“. „Alternatyva Vokietijai“ griežtai nepritaria kanclerės 2015 metais priimtam sprendimui į šalį įsileisti daugiau nei milijoną prieglobsčio prašytojų.