Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.03 13:00

Baltieji rūmai: karo grėsmė su Š. Korėja auga kasdien

ELTA 2017.12.03 13:00

Baltųjų rūmų patarėjas saugumo klausimais H. R. McMasteris teigia, kad JAV skuba atremti Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę, skelbia BBC.

Patarėjas, dalyvaudamas šeštadienį Kalifornijoje vykusiame forume saugumo klausimais, sakė, kad karo grėsmė auga kasdien, bet ginkluotas konfliktas nėra vienintelė išeitis. 

„Galima šią problemą išspręsti ir be karinio konflikto. Bet tai yra varžybos su laiku, nes jis vis artėja prie mūsų“, – kalbėjo H. R. McMasteris, omenyje turėdamas Šiaurės Korėjos lyderį. 

Patarėjas saugumo klausimais taip pat išskyrė Kiniją, ragindamas ją įvesti naftos embargą Šiaurės Korėjai, kad šiai kiltų sunkumų atlikti raketų bandymus. 

„Prašome Kinijos veikti vardan savo pačios interesų, kaip jai ir derėtų. Vis labiau linkstame manyti, kad Kinijai dėl savęs pačios nedelsiant reiktų nuveikti daugiau. Be kuro raketos nepaleisi“, – pridūrė H. R. McMasteris. 

Šiaurės Korėja tarpžemyninę raketą paleido trečiadienį. Režimo vadovas Kim Jong-Unas sakė, kad šis bandymas padėjo jo šaliai įgyti branduolinės valstybės statusą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi