Pasaulyje

2017.12.03 11:23

ABC nubaudė savo žurnalistą dėl netikslaus pranešimo apie M. Flynną

BNS2017.12.03 11:23

JAV naujienų tinklas ABC sekmadienį pranešė keturioms savaitėms suspendavęs savo vyriausiąjį žurnalistinius tyrimus atliekantį korespondentą ir jam nemokės šiuo laikotarpio atlyginimo, be to jis dar buvo priverstas taisyti sensacingą pranešimą apie buvusį JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėją Michaelą Flynną.

Penktadienį M. Flynnas prisipažino melavęs Federaliniam tyrimų biurui (FTB) dėl savo kontaktų su Rusija, kas yra laikoma rimtu postūmiu didelio masto tyrime dėl galimų ryšių tarp D. Trumpo rinkimų kampanijos narių ir Maskvos.

Ilgametis ABC reporteris Brianas Rossas netrukus po to paskelbė, kad M. Flynnas esą liudys, jog prezidentas nurodė jam rinkimų kampanijos metu užmegzti kontaktą su Maskva. Po tokios naujienos Volstrite smuko akcijų kursai.

ABC vėliau patikslino pranešimą, jog jų šaltinis iš tiesų sakė, kad tokį nurodymą D. Trumpas iš tiesų davė jau valdžios perėjimo laikotarpiu po pernai lapkritį įvykusių prezidento rinkimų.

„Mes nuoširdžiai apgailestaujame ir atsiprašome dėl šios didelės klaidos, kurią padarėme vakar“, – nurodoma ABC pranešime, kuriame specialus pranešimas „galutinai nebuvo patikrintas pagal mūsų redakcijos standartus“.

„Labai svarbu ištaisyti klaidą ir išsaugoti mūsų auditorijos pasitikėjimą mumis, kurį užsitarnavome. Tai yra esminiai principai. Vakar gerokai nutolome nuo jų“, – nurodoma ABC pranešime.

D. Trumpas tviteryje netruko pagirti ABC sprendimo: „Sveikinimai @ABC News už Briano Rosso suspendavimą už jo siaubingai netikslų ir nesąžiningą pranešimą apie Rusijos raganų medžioklę. Daugiau tinklų ir „laikraščių“ turėtų pasielgti taip pat su melagingomis žiniomis!“

M. Flynnas prisipažino kaltu dėl federalinio kaltinimo melavus tyrėjams, tačiau jis susitarė, jog bendradarbiaus su specialiuoju prokuroru Robertu Muelleriu. Jo tyrimas apima ne tik galimus ryšius su Rusija bei potencialiai nešvarius verslo susitarimus, bet ir, ar pats D. Trumpas mėgino trukdyti tyrimui.

Baltieji rūmai atmetė nuovoką, kad M. Flynno prisipažinimas gali „ką nors“ įtraukti, kaip tai buvo nurodoma netiksliame ABC pranešime.

Pats B. Rossas taip pat tviteryje pakomentavo savo klaidą: „Mano darbas yra priversti žmones atsakyti už savo veiksmus, štai kodėl sutikau atsakyti už savo veiksmus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt