Pasaulyje

2017.12.02 15:05

JT pasiuntinys S. de Mistura išdėstė Sirijos ateities po karo viziją

BNS2017.12.02 15:05

Jungtinių Tautų specialusis pasiuntinys Sirijai Staffanas de Mistura perdavė Ženevoje vykstančių Sirijos taikos derybų delegacijos išnagrinėti dokumentą, kuriame jis išdėstė savo viziją apie šios šalies ateitį po karo, ir pateikti pastabų, sakoma penktadienį diplomato biuro paskelbtame pranešime.

Pranešime nurodoma, kad ketvirtadienį Sirijos vyriausybės ir opozicijos delegacijos buvo perduotas neoficialaus pobūdžio dokumentas „Dvylika būtiniausių sugyvenimo Sirijoje principų“ (12 Living Intra-Syrian Essential Principles).

„Per kelis derybų ratus specialusis pasiuntinys reguliariai atrasdavo bendrybių, kylančių iš jo atskirų konsultacijų su vyriausybe ir opozicija. Jos išdėstytos 12-oje punktų dėl bendrų nuostatų, susijusių su galutine Sirijos padėtimi“, – pažymėjo S. de Misturos biuras.

Be kita ko, šiame dokumente kalbama apie būtinybę užtikrinti Sirijos teritorinį vientisumą, demokratines vertybes ir rinkimų procesą, politinį pliuralizmą, Sirijos žmonių teisę patiems rinktis politinę, ekonomikos ir socialinę sistemas be išorinio spaudimo ir kišimosi.

Vis dėlto jame nekalbama apie naujos konstitucijos parengimą ir politinį pereinamąjį procesą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt