Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.02 14:25

Po pranešimo apie sprogmenis Vokietijos policija ieško įtariamojo

ELTA 2017.12.02 14:25

Vokietijos policija ieško įtariamojo, kuris pasėjo paniką dėl sprogmenų, kai į vaistinę prie Potsdamo kalėdinės mugės atsiuntė įtartiną paketą. Šis įvykis priminė prieš metus Berlyno kalėdinėje mugėje įvykdytą teroro išpuolį, rašo AFP.

Įtartinas prietaisas buvo rastas penktadienį vienoje vaistinėje prie Kalėdų mugės Potsdamo centre, mieste netoli Vokietijos sostinės Berlyno.

Policijos atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad vyksta intensyvus tyrimas.

Apie pavojų pranešė vaistinės darbuotojas, siuntinyje pastebėjęs talpą, iš kurios kyšojo laidai.

Nors iš pradžių teigta, kad tai sprogstamasis įtaisas, vėliau teisėsaugininkai paskelbė, kad cilindro formos skardinėje buvo vinių ir miltelių, baterijų ir laidų bei galingas Vokietijoje uždraustas fejerverkas, tačiau nebuvo detonatoriaus.

Neaišku, ar taikiniu pasirinkta Kalėdų mugė, ar vaistinė. Brandenburgo vidaus reikalų ministras Karlas-Heinzas Schroeteris sakė, kad galimi abu variantai.

Kalėdinė mugė buvo iš dalies evakuota penktadienį, tačiau atnaujins savo veiklą šeštadienį – šį kartą prižiūrima gausesnių policijos pajėgų.

Po išpuolio Kalėdų mugėje Berlyne 2016 metų gruodžio 19-ąją, kai žuvo 12 žmonių, šiemet visoje šalyje kalėdinės mugės itin akylai saugomos. Prie daugelio jų įrengti betono užtvarai. Be to, patruliuoja daugiau policininkų – uniformuotų ir vilkinčių civiliais drabužiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi