Pasaulyje

2017.12.02 11:19

D. Tuskas: iš britų premjerės lauksime konkrečių siūlymų dėl Airijos sienos

Kas netiks Airijai, netiks ir Europos Sąjungai dėl susitarimo su išstojančia Didžiąja Britanija, sako Europos Vadovų Tarybos pirmininkas. Po susitikimo su Airijos premjeru Donaldas Tuskas užtikrino, kad atmes visus Britanijos siūlymus dėl tolesnių derybų ir būsimos prekybos sutarties, jei bus nepriimtinas Londono siūlomas susitarimas dėl Šiaurės Airijos ir Airijos sienos. Dublinas sako, kad iki Europos lyderių susitikimo gruodžio viduryje dar pakanka laiko kompromisui, bet jam pirmininkausiantis D. Tuskas pabrėžė, kad jau pirmadienį iš britų premjerės lauks konkrečių siūlymų dėl Airijos sienos. Tuomet ir bus sprendžiama, ar pažanga pakankama, kad būtų galima pereiti prie tolesnio derybų etapo jau apie prekybinius santykius po „Brexito“.

Airijos premjeras Leo Varadkaras pabrėžė, kad geriausias sprendimas – Jungtinei Karalystei išlaikyti muitų sąjungą ir bendrąją rinką, tačiau, anot jo, „kadangi Britanija šį siūlymą atmetė, turi pasiūlyti konkretų ir tinkamą sprendimą, kuris užtikrintų, kad nebūtų uždaros sienos, kad ir kokie būtų derybų rezultatai ir ateities santykiai tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės“.

Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas išsakė griežtą nuomonę dėl D. Britanijos pasiūlymų Airijai.

„Sutarėme, kad prieš teikdami siūlymus tolesniam etapui konsultuosimės su ministru pirmininku, ar Jungtinės Karalystės siūlymai yra pakankami Airijos vyriausybei. Noriu aiškiai pasakyti: jei Didžiosios Britanijos siūlymai bus nepriimtini Airijai, jie bus nepriimtini ir mums“, – sakė D. Tuskas. 

Daugiau apie tai – Valdonės Rudenkienės reportaže.