Pasaulyje

2017.12.02 10:40

D. Trumpo patarėjo skandalas: įtarimai krinta ir ant J. Kushnerio

Jungtinėse Valstijose politinį sprogimą sukėlęs buvusio Donaldo Trumpo patarėjo prisipažinimas dėl melo apie Rusiją tyrimą veda prie artimiausių prezidento aplinkos žmonių. Žiniasklaida skelbia, kad teismo dokumentuose penktadienį įvardytas „labai aukštas“ jo komandos atstovas, nurodęs Michaelui Flynnui tartis su Rusijos ambasadoriumi, buvo prezidento žentas Jaredas Kushneris. Rusijos poveikį tiriančio prokuroro sutikimas sudaryti su M. Flynnu bendradarbiavimo susitarimą, pasak ekspertų, rodo, kad iš jo tikimasi svarbių įkalčių.

M. Flynnas teisme pripažino kaltę dėl melo federaliniams agentams apie savo kontaktus su Rusijos ambasadoriumi, bet Vašingtoną dar labiau intriguoja, ką tokio jis galėjo pasiūlyti Rusijos poveikį tiriančiam specialiajam prokurorui Robertui Muelleriui, kad šis sutiko jį apkaltinti tik dėl kelių mažiau svarbių nusikaltimų. Bendradarbiavimo susitarimas reiškia, kad M. Flynnas dabar privalės ne tik nemeluoti apie bet ką, ko klaus tyrėjai, bet ir pats aktyviai siūlyti tirti viską, kas atrodo svarbu.

M. Flynnas  kaltinamas, kad jau dirbdamas Baltuosiuose rūmuose melavo tyrėjams apie bent du skambučius Rusijos ambasadoriui. Ir patys skambučiai pažeidžia įstatymą, nes jais M. Flynnas prieš Naujuosius metus siekė pakirsti tuomet dar valdžiusio Baracko Obamos politiką – dėl žydų nausėdijų Vakarų krante ir Rusijos diplomatų išsiuntimo.

Teismo dokumentuose nurodoma, kad paskambinti Sergejui Kisliakui vienu atveju M. Flynnui nurodė „aukštas D. Trumpo komandos pareigūnas“, kitu – „labai aukštas“, o tai jau artina tyrimą prie prezidento žento J. Kushnerio, svarbaus patarėjo, kurį daugelis žiniasklaidos priemonių ir įvardija kaip tą „labai aukštą pareigūną“. Savaime nurodymas nėra nusikalstamas, bet J. Kushneris neseniai apklaustas ir, jei bus mėginęs ką nors nuslėpti, jam taip pat gali grėsti kaltinimai.

Daugiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.