Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.02 20:04

Hanoveryje – prieš imigraciją pasisakančios „Alternatyva Vokietijai“ suvažiavimas

Šeštadienį Hanoveryje vyks prieš imigraciją pasisakančios partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) suvažiavimas. Jo metu laukiama kovos dėl valdžios tarp partijai atstovaujančių radikalių nacionalistų ir labiau tradicinių konservatorių, informuoja naujienų agentūra dpa. Šimtai protestuotojų Hanoverio gatvėse reiškia nepritarimą partijos idėjoms.

AfD pasinaudojo nepasitenkinimu Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atvirų sienų migracijos politika ir laimėjo 12,6 proc. balsų rugsėjo 24 d. įvykusiuose rinkimuose.

Kraštutinių dešiniųjų partijos “Alternatyva Vokietijai” nariams į suvažiavimą Hanoveryje šiandien teko brautis per minias protestuotojų. “Sienoms – ne, solidarumas – vienintelė alternatyva Vokietijai”, tokiais šūkiais radikalioms idėjoms nepakantūs protestuotojai pasitiko partijos narius.

Policija gatves blokuojančią minią bandė išsklaidyti vandeniu, tačiau renginio pradžia vėlavo valandą. Prieš imigraciją pasisakanti partija šiandien renka naują vadovybę bei aptaria partijos perspektyvas pirmalaikiuose rinkimuose. Tokių prireiktų, jei žlugtų derybos dėl koalicijos tarp Angelos Merkel krikščionių demokratų ir socialdemokratų.

„Alternatyva Vokietijai" turi būti pasirengusi kada nors prisiimti atsakomybę. Turime tam ruoštis. Turime tapti profesionalesni, gerai dirbti parlamente ir perprasti, kaip jis veikia, privalome kelti savo kompetenciją“, – sakė  partijos „Alternatyva Vokietijai“ Berlyno skyriaus vadovas Georgas Pazderski.

Nors po rinkimų partija tapo trečiąja pagal dydį parlamentine grupe ir užsitikrino 100 vietų Bundestage, kitos partijos kategoriškai atsisakė bendradarbiauti. Partija „Alternatyva Vokietijai“ – pirmieji kraštutiniai dešinieji Bundestage nuo Antrojo pasaulinio karo.

„Šioje šalyje dar yra žmonių, kurie ne tik sako: „Mes galime tai padaryti“, bet ir iš tikrųjų tai daro“, – teigė partijos „Alternatyva Vokietijai“ atstovas Jorgas Meuthenas

Taip partijos atstovas apeliuoja į kanclerės pasisakymą migrantų krizės įkarštyje – ji sakė, kad Vokietija gali susitvarkyti su situacija. Kanclerės politikos kritika, ypač dėl atvirų sienų migrantams, yra vienas kertinių partijos ideologijos akmenų.

Tačiau protestuotojai, kurių skaičius Hanoverio gatvėse pavakare išaugo iki tūkstančio, aiškiai sako: Vokietijos istorijoje pakako sienų, naujų nebereikia.

„Alternatyva Vokietijai“ tapo pirmąja didele dešiniųjų pažiūrų partija, patekusia į Vokietijos parlamentą Bundestagą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų ir, pasitraukus buvusiai lyderei, turi 92 mandatus.

Vienas iš AfD pirmininkų Joergas Meuthenas suvažiavimo metu žada išsaugoti savo vietą. Tuo metu antroji pirmininko vieta yra laisva, pasitraukus buvusiai partijos lyderei Frauke Petry, kuri po sėkmės rinkimuose teigė, kad frakcija tapo per daug ekstremistinė.

Kol kas tik partijos Berlyno skyriaus vadovas Georgas Pazderski paskelbė savo kandidatūrą į laisvą pirmininko postą. Jį remia nuosaikusis partijos sparnas. Tuo metu J. Meuthenas yra populiarus tarp AfD nacionalistų, nepaisant jo laisvos rinkos liberalių pažiūrų.

AfD frakcijos pirmininką parlamente Alexanderį Gaulandą taip pat remia nacionalistų sparnas, o jis neatmeta galimybės konkuruoti su G. Pazderski.

Hanoverio policija ruošiasi protestams dvi dienas truksiančio partijos suvažiavimo metu. Renginio vieta bus apjuosta spygliuota tvora ir bus imtasi kitų apsaugos priemonių. Jame turėtų dalyvauti apie 8 500 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi