Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.01 19:58

R. Tillersonas neigia JAV žiniasklaidos pranešimus apie D. Trumpo ketinimus jį atleisti

BNS 2017.12.01 19:58

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas penktadienį pareiškė, kad žiniasklaidoje pasirodę pranešimai, jog prezidentas Donaldas Trumpas esą nori jį atleisti, „kelia juoką“.

Prezidento ir šalies diplomatijos vadovo santykius ištisus mėnesius persekioja pranešimai apie galimus jųdviejų nesutarimus.

Ketvirtadienį tokios kalbos dar labiau paaštrėjo, kai dienraštis „The New York Times“, o vėliau ir dar kelios žiniasklaidos priemonės, cituodamos Baltųjų rūmų šaltinius, pranešė, kad D. Trumpas nepatenkintas R. Tillersono darbu ir ketina pakeisti jį Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovu Mike`u Pompeo.

R. Tilersonas, žurnalistų paklaustas, ar Baltieji rūmai siekia jį atleisti iš pareigų, sakė, kad tokie pranešimai „kelia juoką“.

Baltieji rūmai minėtų žiniasklaidos pranešimų konkrečiai nepaneigė, tačiau Valstybės departamento atstovė tvirtino, kad R. Tillersonas savo poste yra saugus.

Penktadienį JAV diplomatijos vadovas nuo klausimų išsisuko pakviesdamas bendrai nuotraukai Vašingtone viešintį Libijos premjerą Fayezą Serrają.

Kiek vėliau R. Tillersonas turėjo susitikti derybų su D. Trumpu ir F. Serraju bei pietauti su gynybos sekretoriumi Jamesu Mattisu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi