Pasaulyje

2017.12.01 22:35

Buvęs D. Trumpo padėjėjas M. Flynnas pripažino melavęs FTB apie savo ryšius su Rusija

BNS2017.12.01 22:35

Buvęs JAV prezidento Donaldo Trumpo nacionalinio saugumo patarėjas Michaelas Flynnas penktadienį padarė kaltės pripažinimo pareiškimą, kad melavo Federaliniam tyrimo biurui (FTB) apie savo pokalbius su Rusijos ambasadoriumi. M. Flynno neteisingi pareiškimai specialiajam prokurorui, tiriančiam galimus Donaldo Trumpo  prezidentinės kampanijos ryšius su Rusija, siekiant pakreipti rinkimų rezultatus respublikono naudai, „trukdė“ šiam tyrimui, rodo penktadienį paviešinti teismo dokumentai.  

„M. Flynno neteisingi teiginiai ir nutylėjimai trukdė ir turėjo kitokios reikšmingos įtakos vykstančiam FTB tyrimui dėl kokių nors ryšių ar koordinavimo“ tarp D. Trumpo kampanijos ir Maskvos, sakoma specialiojo prokuroro Roberto Muellerio pareiškime.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas, kai buvęs Baltųjų rūmų patarėjas anksčiau penktadienį padarė kaltės pripažinimo pareiškimą, jog melavo tyrėjams apie savo ryšius su Rusija.

Per teismo posėdį federalinio teisėjo Rudolpho Contreraso paklaustas, ar nori pripažinti savo kaltę, į atsargą išėjęs trijų žvaigždučių generolas ir buvęs karinės žvalgybos vadas atsakė: „Taip, pone.“

M. Flynnas tapo aukščiausio rango pareigūnu, sulaukusių oficialių kaltinimų atliekant tyrimą dėl galimo D. Trumpo rinkimų kampanijos susimokymo su Maskva.

Buvusiam patarėjui ketvirtadienį buvo iškelti kaltinimai dėl melavimo FTB apie jo privačius pokalbius su tuomečiu Rusijos ambasadoriumi Sergejumi Kisliaku apie JAV sankcijas, įvestas Maskvai ankstesnio JAV prezidento Baracko Obamos administracijos, sakoma viename teismo dokumente.

Specialiojo prokuroro Roberto Muellerio biuro darbuotojai nurodė, kad M. Flynnas klaidingai sakė FTB, jog kalbėdamasis su S. Kisliaku sankcijų klausimo neaptarinėjo.

Teismo dokumentai rodo, kad M. Flynnas, anksti prisidėjęs prie D. Trumpo rinkimų kampanijos ir uoliai ją palaikęs, veikiausiai pripažins melavęs federaliniams agentams apie savo pokalbius su rusų ambasadoriumi pereinamuoju laikotarpiu po pernai lapkritį įvykusių rinkimų, kai naujasis prezidentas dar nebuvo prisaikdintas.

M. Flynnas – jau ketvirtas asmuo, apkaltintas R. Muelleriui vykdant tyrimą.

Vasarį jis buvo priverstas atsistatydinti iš patarėjo posto, kai Baltųjų rūmų pareigūnai pareiškė, jog M. Flynnas juos suklaidino, kai buvo paklaustas, ar kalbėjosi su S. Kisliaku apie sankcijas.

R. Muellerio komanda lapkritį paskelbė kaltinimus trims kitiems buvusiems D. Trumpo rinkimų kampanijos pareigūnams: jos buvusiam pirmininkui Paului Manafortui ir jo verslo partneriui Rickui Gatesui, taip pat buvusiam užsienio politikos patarėjui George`ui Papadopoulos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt