Pasaulyje

2017.12.01 17:18

Po susitikimo su pabėgėliais Bangladeše popiežius paminėjo rohinjus

BNS 2017.12.01 17:18

Popiežius Pranciškus penktadienį susitikęs su Mianmaro pabėgėlių grupe Dakoje pavadino juos „rohinjais“ ir pirmą kartą šios savo kelionės metu pavartojo šį politiškai jautrų persekiojamos musulmonų mažumos pavadinimą.

„Mūsų dienomis Dievo buvimas taip pat yra rohinjai“, – sakė pontifikas po emocingo susitikimo su pabėgėliais, dėl smurto palikusiais savo namus kaimyniniame Mianmare.

„Toliau elkimės teisingai ir padėkime jiems. Toliau dirbkime, kad užtikrintumėme jų teisių pripažinimą“, – sakė jis.

„Neužverkime savo širdžių, nenusukime žvilgsnio“, – kalbėjo Pranciškus.

Šie žodžiai nuskambėjo po pontifiko susitikimo su grupe pabėgėlių, kurių likimas yra opiausia tema per jo viešnagę Mianmare ir Bangladeše.

Pabėgėliai į Doką atvyko iš daugybės stovyklų pietinėje Bangladešo dalyje, kur pastaraisiais mėnesiais prieglobstį rado šimtai tūkstančių rohinjų, nuo rugpjūčio dėl smurto pabėgusių Mianmaro Rachinų valstijos.

Jungtinės Tautos Mianmaro valdžios veiksmus rohinjų atžvilgiu pavadino etniniu valymu.

Anksčiau popiežius sulaukė kritikos, kad vengė vartoti žodį „rohinjai“ daugiausiai budistų gyvenamame Mianmare.

Mianmaro kariuomenės ir vyriausybės atstovai nevadina rohinjų šiuo vardu, nes mano, jog taip legitimizuotų Rachinų valstijos musulmonų etninės mažumos statusą.

Rohinjai yra itin nemėgstama Mianmaro visuomenės dalis, jiems nesuteikiama šalies pilietybė ir vyrauja nuomonė, kad jie yra neteisėti imigrantai bengalai.