Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.01 08:14

„Brexit“ derybos: tarsis dėl Airijos ir Šiaurės Airijos sienos klausimo

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas penktadienį susitinka su Airijos ministru pirmininku. Airijos ir Šiaurės Airijos sienos klausimas išlieka vienu svarbiausių „Brexit“ derybose.

500 kilometrų ruožas, skiriantis Airiją ir Šiaurės Airiją, po „Brexit“ gali tapti uždara siena.  Būtent ši siena yra vienas iš trijų svarbiausių dabartinių „Brexit“ derybų klausimų tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos, kol kas sunkiai judantis į priekį, kaip ir kiti du likę – išstojimo sąskaitos dydis ir Europos Sąjungos piliečių teisės.

Šiuo metu kertantys sieną naudojasi teisėmis, nustatančiomis laisvąją prekybą, prekių ir žmonių judėjimą. Tačiau artimiausiu metu viskas gali pasikeisti. Baiminamasi, kad sienos atkūrimas gali sukelti ne tik politinę bet ir psichologinę įtampą, kai dar 1990-aisias pasienyje buvo britų patikros postų.

Nuogąstaujama, kad uždara siena gali labiausiai pakenti verslui. Daugelis verslų čia turi sudėtingas tiekimo grandines, apimančias abi valstybes. Regiono eksportas į Britaniją sudarė per 10,7 mlrd. svarų sterlingų. Nerimaujama, kad pasekmes ypač gali pajausti smulkusis verslas.

Išsamiau apie derybas – Valdonės Rudenkienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi