Pasaulyje

2017.12.01 14:41

Vokietijos socialdemokratų lyderis pasisako už derybas su A. Merkel

BNS, LRT.lt2017.12.01 14:41

Vokietijos socialdemokratų partijos (SPD) lyderis Martinas Schulzas penktadienį pareiškė, jog pasisako už tai, kad būtų pradėtos „neterminuotos“ derybos su kanclere Angela Merkel siekiant persilaužimo naujos vyriausybės formavimo procese.

Po ketvirtadienį vėlai vakare surengtų derybų su kanclere M. Schulzas sakė, kad rekomenduos socialdemokratams pradėto oficialias diskusijas su A. Merkel. Tačiau politikas pažymėjo, jog tai nereiškia, kad jis įsipareigoja jungtis prie vyriausybės.

„Turime kelias galimybes, susijusias su vyriausybės formavimu, – sakė M. Schulzas. – Turime visas jas aptarti. Būtent tai siūlysiu partijos vadovybei pirmadienį.“

niekaip nepavyksta suformuoti valdančiosios koalicijos po rugsėjį įvykusių rinkimų, per kuriuos jos partijai nepavyko užsitikrinti daugumos.

Kadangi SPD iš pradžių atsisakė likti koalicijoje su A. Merkel konservatoriais, ilgametei kanclerei teko pradėti derybas su kairiosios pakraipos Žaliųjų partija ir verslui palankia Laisvąja demokratų partija (FDP). Tačiau tos derybos praėjusią savaitę žlugo, FDP vienašališkai nusprendus iš jų pasitraukti.

Be naujų rinkimų, A. Merkel liko du pasirinkimai: prašyti SPD prisijungti prie naujos „didžiosios koalicijos“ arba mėginti dirbti kaip mažumos vyriausybė.

Socialdemokratai, iškart po jiems katastrofiškai nesėkmingų rinkimų tvirtinę, kad dirbs opozicijoje, praėjusią savaitę po prezidento Franko-Walterio Steinmeierio raginimo sušvelnino savo poziciją ir pareiškė esantys pasirengę deryboms su konservatoriais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt