Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Vietos valdžios rinkimus Italijoje laimėjo socialdemokratai

ELTA 2015.09.08 13:45

Vietos valdžios rinkimus Italijoje laimėjo socialdemokratai. Jie pergalę švenčia Romoje ir kituose miestuose, praneša agentūra „Reuters“.

Vietos valdžios rinkimus Italijoje laimėjo socialdemokratai. Jie pergalę švenčia Romoje ir kituose miestuose, praneša agentūra „Reuters“.

Sostinėje Demokratinė partija (PD) į valdžią grįžo po penkerių opozicijoje praleistų metų. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, jos kandidatas Ignazio Marino surinko beveik 64 proc. balsų. Socialdemokratai laimėjo visose 15 provincijų sostinių, kuriose vyko rinkimai.

Socialdemokratų premjeras Enrico Letta rinkimų baigtį pavadino sėkme valdančiajai koalicijai, kuriai priklauso jo PD ir ilgamečio premjero Silvio Berlusconi konservatoriai.

Didysis vietos valdžios rinkimų pralaimėtojas yra buvusio komiko Beppe Grillo protesto judėjimas. Dauguma jo kandidatų iškrito iš kovos jau pirmajame rinkimų rate, vykusiame prieš dvi savaites. Parlamento rinkimuose vasarį B. Grilo suburtas judėjimas gavo 25 proc. balsų. Nuostolių patyrė ir S. Berlusconio Laisvės tautos partija.

Balsavimo teisę daliniuose rinkimuose turėjo 6 mln. žmonių, tačiau rinkėjų aktyvumas buvo labai mažas. Romoje, pavyzdžiui, savo balsą atidavė tik 43 proc. gyventojų.

Italiją kamuoja ekonominė krizė, kurios pabaigos nematyti. Oficialiais duomenimis, trečioji pagal dydį euro zonos ekonomika pirmąjį ketvirtį traukėsi 0,6 proc. Pramonės gamyba balandį buvo mažesnė nei tikėtasi ir smuko trečią mėnesį iš eilės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi