Pasaulyje

2017.11.30 22:45

Baltieji rūmai: R. Tillersonas toliau vadovauja Valstybės departamentui

BNS2017.11.30 22:45

Baltieji rūmai galbūt planuoja artimiausiomis savaitėmis nuversti valstybės sekretorių Rexą Tillersoną ir į šias pareigas paskirti Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) vadovą Mike`ą Pompeo, ketvirtadienį pranešė leidinys „The New York Times“, tačiau Baltieji rūmai sukubo paneigiti šią informaciją.

Toks pranešimas buvo paskelbtas pasklidus gandams, kad Baltuosiuose rūmuose aptariamas planas pakeisti R. Tillersoną ir į šias pareigas paskirti Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovą Mike`ą Pompeo; tai reikštų dideles permainas prezidento nacionalinio saugumo komandoje.

Baltųjų rūmų atstovė Sarah Huckabee Sanders sako, kad „šiuo metu nėra jokių pranešimų apie personalo pokyčius“.

Pasak S. H. Sanders, R. Tillersonas ir toliau vadovauja departamentui, ir visas kabinetas yra susikaupęs užbaigti pirmus Donaldo Trumpo prezidentavimo metus.

Laikraštis „The New York Times“ citavo neįvardytus aukšto rango administracijos pareigūnus, kurie sakė, kad JAV lyderis D. Trumpas supyko ant diplomatijos vadovo ir yra pasirengęs jį pakeisti. Neatmetama, kad tokie pokyčiai Valstybės departamente gali įvykti dar šiemet.

D. Trumpas ir R. Tillersonas viešumoje neslepia kritikos vienas kito atžvilgiu. JAV vadovas nustebino daugelį stebėtojų, kai socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, jog valstybės sekretorius „švaisto savo laiką“ siekdamas kontakto su Šiaurės Korėja, o šis savo ruožtu esą yra pavadinęs prezidentą „kvailiu“, tačiau tai neigia.

Buvęs naftos kompanijos „ExxonMobil“ vadovas taip pat gynė Irano branduolinį susitarimą, kurį D. Trumpas smarkiai kritikavo praėjusį mėnesį.

Ketvirtadienį dar nebuvo aišku, ar prezidentas iš tiesų davė galutinį sutikimą pakeisti JAV Valstybės departamento vadovą. Baltieji rūmai situacijos nekomentuoja.

Pasak „The New York Times“, pasiūlymą pakeisti diplomatijos vadovą pateikė Baltųjų rūmų administracijos vadovas Johnas Kelly. Jo siūlymu, Valstybės departamentui turėtų vadovauti M. Pompeo, o CŽA vadovu tada taptų respublikonų senatorius Tomas Cottonas, prezidento sąjungininkas, patarinėjantis jam nacionalinio saugumo klausimais.