Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.05 13:41

Somaliui vėl gresia badas

LRT.lt 2012.07.05 13:41

Dėl menko lietaus ir besitęsiančio konflikto Somaliui iškilo pernykščio bado grėsmė, įspėja organizacija „Gelbėkite vaikus“.

Dėl menko lietaus ir besitęsiančio konflikto Somaliui iškilo pernykščio bado grėsmė, įspėja organizacija „Gelbėkite vaikus“.

Todėl šimtams tūkstančių vaikų vėl gali tekti badauti.

Organizacija kviečia skubiai didinti pagalbą, kadangi daugybė šeimų Somalyje yra nepajėgios kovoti su sausros pasekmėmis, praneša BBC.  

Pasak „Gelbėkit vaikus“ atstovės Anne Mitaru, derlius Somalyje šiemet bus labai vėlyvas, nes lietus atėjo vėlai ir buvo labai menkas.

Praėjusiais metais Rytų Afriką buvo ištikusi didžiausia per 60 metų sausra ir daugybė tūkstančių žmonių dėl to mirė.

Padėtį dar labiau apsunkina didžiulė pabėgėlių krizė – šimtai tūkstančių somaliečių bėga iš kaimiškų vietovių, kurių dauguma yra kontroliuojamos islamistų kovotojų, kurie šalyje uždraudė tarptautinių pagalbos agentūrų veiklą.

Daugybė žmonių kirto sieną, kad įsikurtų stovyklose Kenijoje ir Etiopijoje, arba vyksta į Somalio sostinę Mogadišą, kuris yra saugomas Afrikos Sąjungos pajėgų, padedančių JT remiamai vyriausybei.

Pirmadienį interneto svetainė, siejama su islamistų grupuote „al-Shabab“, publikavo fotografijas, kuriose kovotojai degina maišus maisto centriniame Hirano regione – maistas, manoma, konfiskuotas iš „Raudonojo kryžiaus“ tarptautinio komiteto.      

Svetainėje rašoma esą maistas yra blogas ir turi būti sunaikintas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi