Pasaulyje

2017.11.30 15:00

S. Praljako išgerto buteliuko turinys buvo mirtina cheminė medžiaga

BNS 2017.11.30 15:00

Preliminarūs tyrimai rodo, kad buteliuke, kurio turinį kroatų karo nusikaltėlis Slobodanas Praljakas išgėrė per tarptautinio tribunolo posėdį ir neilgai trukus mirė, buvo nuodingos cheminės medžiagos, ketvirtadienį nurodė Nyderlandų prokuratūra

„Atliktas talpoje buvusios medžiagos pirminis tyrimas, ir viskas, ką galiu dabar pasakyti – kad talpoje buvo cheminės medžiagos, galinčios sukelti mirtį“, – interviu telefonu naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė prokurorė Marilyn Fikenscher.

Per dramatišką incidentą Tarptautinio baudžiamojo tribunolo buvusiai Jugoslavijai (TBTBJ) posėdžio metu S. Praljakas išgėrė skystį iš nedidelio buteliuko, kai buvo paskelbta apeliacinio proceso nutartis, patvirtinusi jam anksčiau paskirtą 20 metų laisvės atėmimo bausmę.

72 metų S. Praljakas buvo vienas iš šešių Bosnijos kroatų, kurių bausmes Hagoje posėdžiaujantis Tarptautinis baudžiamasis tribunolas buvusiai Jugoslavijai (TBTBJ) trečiadienį paliko galioti.

S. Praljako apeliaciją išnagrinėjusiems TBTBJ teisėjams paskelbus, kad laisvės atėmimo bausmė lieka galioti, jis piktai sušuko „Praljakas – ne nusikaltėlis. Aš atmetu jūsų verdiktą!“ ir kažko išgėrė iš mažo rudo buteliuko.

Nugabentas į ligoninę buvęs Bosnijos kroatų pajėgų vadas mirė.

S. Praljakas 2013 metais buvo nuteistas už įvairius nusikaltimus, tarp jų žudymus, persekiojimus ir deportavimus, praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pradžioje Bosnijos kroatams mėginant susikurti atskirą valstybę.