Pasaulyje

2017.11.30 12:31

JAV ragina valstybes nutraukti visus ryšius su Šiaurės Korėja

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, ELTA2017.11.30 12:31

Jungtinės Valstijos ragina visas valstybes nutraukti visus diplomatinius ir prekybos ryšius su Šiaurės Korėja. Tai Vašingtonas siūlo po naujausio Pchenjano atlikto tarpžemyninės balistinės raketos bandymo.

„Neigiamai vertiname tai“, – žurnalistams Baltarusijos sostinėje Minske sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir apkaltino Jungtines Valstijas siekiu išprovokuoti Kim Jong-Uno režimą.

„Galima pagalvoti, kad naujausiais JAV veiksmais sąmoningai siekiama provokuoti Pchenjaną atlikti kitus radikalius veiksmus. Amerikiečiai privalo paaiškinti, ko jie siekia. Jei jie ieško priežasties sunaikinti Šiaurės Korėją, tada jie turėtų pasakyti tai atvirai ir Amerikos vadovybė turėtų patvirtinti tai“, – sakė S. Lavrovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat griežtai nepritaria bausmėms Pchenjanui, tvirtindamas, kad tolesnės sankcijos ir grasinimai yra „neveiksmingi“ prie sienos priremtam režimui.

Skubiai sušauktame Saugumo Tarybos posėdyje Amerikos ambasadorė Jungtinėse Tautose Nikki Haley teigė, jog šis veiksmas reikalauja dar labiau izoliuoti Kim Jong Uno režimą. Ji atskirai paragino Kiniją nebetiekti Pchenjanui naftos ir pareiškė, kad jeigu kiltų karas, Šiaurės Korėjos režimas būtų visiškai sunaikintas.

Prieš šį posėdį JAV prezidentas Donaldas Trumpas telefonu Kinijos vadovo Xi Jinpingo paprašė, kad Pekinas nustotų prekiauti nafta su Pchenjanu. Toks žingsnis smarkiai smogtų Šiaurės Korėjos ekonomikai. Jau dabar iš Šiaurės Korėjos niekas neperka anglių, geležies, tekstilės ir jūros gėrybių, oficialiems asmenims taikomi apribojimai. Šiaurės Korėjos lyderio tai nevaržo – po šio bandymo jis pareiškė, esą naujoji raketa gali smogti į bet kurį Jungtinių Valstijų miestą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.