Pasaulyje

2017.11.29 12:36

R. Kadyrovui mesti rimti kaltinimai dėl perversmo Juodkalnijoje

DELFI.lt2017.11.29 12:36

Čečėnijos respublikos vadovas Ramzanas Kadyrovas įtrauktas į baudžiamąją bylą dėl 2016 metų valdžios perversmo Juodkalnijoje. Apie tai Rusijos užsienio reikalų ministerijoje paskelbė šios Europos valstybės opozicijos lyderiai, lapkričio 29 dieną skelbia „Izvestia“.

Milanas Kneževičius ir Adrija Mandič, kurie kaltinami su Maskvos pagalba organizavę valdžios perversmą Juodkalnijoje, Rusijos užsienio reikalų ministerijai pasiuntė laišką, kuriame prašo pagalbos. Jame jie esą teigia, kad prie reikalo prisideda ir R. Kadyrovas.

Remiantis Juodkalnijos prokurorų pateikiama versija, Čečėnijos lyderis agitavo musulmonų bendruomenę bendradarbiauti su „Demfront“ ir taip pakeisti dabartinę valdžią.

„Tai bandymas užbaigti tą beprotišką konspiracijos teoriją apie „Rusijos pėdsakus“ Juodkalnijos rinkimų procese. Teismo procesas – bandymas pateisinti valdančiojo režimo politiką, atitinkančią Vakarų jėgų interesus. Karinės bazės ir prieš Rusiją nukreiptos sankcijos naudingos tikrai ne Juodkalnijos žmonėms, o Vašingtonui“, – pareiškė Demokratinės liaudies partijos „Demfront“ pirmininkas M. Kneževičius.

Byloje minima dar 13 žmonių: du Rusijos piliečiai (Eduardas Šišmakovas ir Vladimiras Popovas), trys Juodkalnijos piliečiai ir aštuoni serbai. Teismo procesas prasidėjo liepą.

Vasarį specialusis Juodkalnijos prokuroras Milivoe Katničius apkaltino Maskvą tiesiogiai prisidėjus prie bandymo surengti valdžios perversmą, kuris turėjo įvykti 2016 metų spalį.

Tą pačią dieną britų dienraštis „The Telegraph“ paskelbė, kad Rusijos specialiosios tarnybos gali būti atsakingos už pasikėsinimą į buvusį respublikos ministrą Milo Djukanovičių. Rusijos žiniasklaidoje tokie ir panašūs pareiškimai buvo pasmerkti kaip nepagrįsti. Kremlius taip pat tvirtina, kad apie ryšius su įvykiais Juodkalnijoje negali būti nė kalbos.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos