Pasaulyje

2017.11.28 21:43

Airijos vicepremjerė atsistatydino, kad užkirstų kelią vyriausybės griūčiai

BNS2017.11.28 21:43

Airijos premjero pavaduotoja Frances Fitzgerald antradienį atsistatydino, kad sušvelnintų politinę krizę, dėl kurios galėjo žlugti vyriausybė.

Vicepremjerės atsistatydinimo faktą patvirtino ministras pirmininkas Leo Varadkaras.

Politinė krizė kilo praėjusią savaitę ir galėjo atvesti šalį prie pirmalaikių rinkimų, kuriuos būtų tekę rengti dar iki Kalėdų.

Ji įsiplieskė vyriausybei itin įtemptu metu, ruošiantis gruodžio 14–15 dienomis vyksiančiam Europos Sąjungos viršūnių susitikimui, kuriame, be kitų dalykų, bus sprendžiamas ir Airijos sienos statuso po „Brexit“ klausimas.

„Širyt Frances Fitzgerald atėjo pas mane ir įteikė atsistatydinimo pareiškimą“, – sakė L. Varadkaras.

„Ji taip pasielgė, kad būtų išvengta nereikalingų pirmalaikių rinkimų, dėl kurių šalis jai itin svarbiu metu kelis mėnesius būtų be funkcionuojančios vyriausybės“, – sakė jis.

Vicepremjerei atsistatydinus, parlamente nebus rengiamas balsavimas dėl pasitikėjimo vyriausybe, kurį inicijavo pagrindinė opozicinė partija „Fianna Fail“.

Opozicija skundėsi, kad ankstesnė vyriausybė, kurioje F. Fitzgerald užėmė teisingumo ministrės postą, nesugebėjo apginti vieno šaltinio, 2015 metais atskleidusio duomenų apie korupciją Airijos policijoje.

Mažumos vyriausybei vadovaujantis L. Varadkaras anksčiau atmetė raginimus atleisti savo pavaduotoją, kuri iki pirmadienio taip pat tvirtino neketinanti trauktis iš posto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt