Pasaulyje

2017.11.28 17:08

Kuo baigsis diplomatinės pastangos dėl Sirijos taikos?

Jungtinės Tautos (JT) atnaujina derybas Ženevoje dėl taikos Sirijoje, bet jas vilkina Basharo al Assado vyriausybė, pareiškusi, kad jos delegacija pasirodys tik trečiadienį. Per numatytus aštuonis derybų raundus tikimasi atgaivinti pastangas užbaigti 6 metus Sirijoje trunkantį karą, pavertusį šalį griuvėsiais, pražudžiusį šimtus tūkstančių gyventojų. Vilčių pradėti „rimtas“ derybas dėl taikos susitarimo teikia tai, kad opozicijai pavyko sudaryti bendrą delegaciją.

Visos ankstesnės diplomatinės pastangos surasti sprendimą nuėjo niekais, nes Damaskas atsisako paklusti reikalavimui, kad B. al Assadas trauktųsi, vos prasidės politinio sureguliavimo etapas.

Stengiamosios dar sutvirtinti Damasko padėtį vyriausybinės pajėgos stengiasi išstumti sukilėlių pajėgas iš paskutinio bastiono netoli Damasko, rytinėje Gutoje, kurią laiko apsiaustyje nuo 2012 metų, gyventojai miršta ir dėl bado, vaikai valgo kas antrą dieną.

Padedamas Rusijos pajėgų B. al Assado režimas dabar kontroliuoja 55 procentus šalies teritorijos, taip pat ir didžiuosius miestus – Damaską, Alepą, Homsą, Hamą. Kitą dalį teritorijos kontroliuoja sukilėliai prieš režimą, kurdų pajėgos ir džihadistai.

Išsamiau apie padėtį dėl Sirijos taikos – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.