Pasaulyje

2017.11.28 17:18

Balio oro uostas lieka uždarytas dėl vulkaninių pelenų

BNS2017.11.28 17:18

Indonezijos pareigūnai antradienį paskelbė, kad kurortinės Balio salos oro uostas lieka uždarytas antrą dieną iš eilės, vietos ugnikalniui paskleidus didelį kiekį vulkaninių pelenų.

Numatoma, kad Balio Ngurah Rai oro uostas bus atidarytas ne anksčiau kaip trečiadienio rytą vietos laiku.

„Pranešime dėl vulkaninių pelenų sakoma, kad lėktuvų maršrutuose tvyro vulkaniniai pelenai; tai pavojinga skrydžiams“, – sakė Indonezijos oro navigacijos pareigūnas Wisnu Darjono.

Agungo ugnikalnis nuo praeitos savaitės pradėjo spjaudyti tirštus pilkus dūmus, o pastaruoju metu pelenai kilo į didesnį kaip trijų kilometrų aukšti, tad skrydžius teko sustabdyti.

Pareigūnai pirmadienį perspėjo, kad grumantis ugnikalnis gali bet kuriuo metu išsiveržti, paskelbė aukščiausio lygio pavojų ir paspartino masinę evakuaciją. Uždarius tarptautinį oro uostą šioje svarbioje Indonezijos kurortinėje saloje įstrigo tūkstančiai turistų.

Apie 40 tūkst. išsigandusių gyventojų pabėgo iš savo namų aplink ugnikalnį, bet evakuotis tikriausiai turės apie 100 tūkst. žmonių, sakė stichinių nelaimių padarinių mažinimo agentūros pareigūnai.

Aplink Agungą, esantį maždaug už 75 km nuo Kutos pajūrio kurorto, nustatytos draudžiamos zonos spindulys buvo padidintas iki 10 kilometrų.

URM atnaujino kelionių rekomendacijas keliaujantiems į Balį

Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendacijas keliaujantiems ar jau esantiems šioje saloje Lietuvos piliečiams.

Planuojantiems skristi į ar iš Balio salos, prieš keliaujant į oro uostą ministerija pataria susisiekti su avialinijomis (Balio oro uosto informacija – šioje nuorodoje). Keliautojams patariama sekti vietos institucijų informaciją ir vadovautis jų nurodymais. Rekomenduojama laikytis bent 10 kilometrų atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.

Esantiems ar planuojantiems keliauti į Balį taip pat rekomenduojama užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje  arba parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ (iOS, Android).

Kol kas Lietuvos Respublikos piliečiai į Užsienio reikalų ministeriją ar diplomatines atstovybes dėl įvykio Balio saloje nesikreipė. Per keliauk.urm.lt ir kelionių organizatorius žinoma apie 84 piliečius, šiuo metu esančius Balio saloje. Visiems jiems išsiųsti pranešimai su aktualia informacija ir nuorodomis.

Primenama, kad ištikus nelaimei prašoma iš karto informuoti LR Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt. Artimiausios Lietuvos atstovybės Japonijoje telefonas: +81 3 3408 5091, el. paštas: amb.jp@urm.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt