Pasaulyje

2017.11.27 12:10

Varšuvoje užpultas Musulmonų kultūros centras

ELTA 2017.11.27 12:10

Naktį į pirmadienį nežinomi asmenys Lenkijos sostinėje užpuolė Musulmonų kultūros centrą. Tai pranešė radijo stotis RMF.

Incidentas įvyko apie 2 valandą nakties vietos laiku. Piktadariai išdaužė Centro langus, sugadino oro kondicionierius, nuniokojo vasaros verandą prie restorano. Įsigauti į pastatą vandalams nepavyko. Centro darbuotojai nenukentėjo.

Policija tiria incidento aplinkybes. Apklausiami liudininkai, peržiūrimi vaizdo stebėjimo kamerų įrašai. Centro darbuotojai pripažino, kad jiems dažnai buvo grasinama.

Musulmonų kultūros centras įsikūręs Lenkijos sostinės Ochotos rajone. Jo statybos darbai ne kartą buvo nutraukti, be kita ko, ir dėl neigiamo kaimyninių namų gyventojų požiūrio į šį objektą. Kartą statybvietė netgi buvo apšaudyta iš pneumatinio pistoleto.

Šiuolaikinio stiliaus kompleksą sudaro mečetė, padalyta į dvi sales – vyrams ir moterims, mokomosios patalpos, parduotuvė. Be to, Centre yra naujoji Lenkijos musulmonų lygos būstinė.

Iš viso Varšuvoje veikia dvi mečetės. Neoficialiais duomenimis, Lenkijos sostinėje gyvena 5–7 tūkst. musulmonų, o visoje šalyje – 15–35 tūkst. Tai daugiausia egiptiečiai, palestiniečiai ir turkai.