Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Didžiosios Britanijos sekimo agentūra įtariama dėl ryšių su JAV programa PRISM

ELTA 2015.09.08 13:45

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pirmadienį sakė, kad šalies sekimo agentūra nepažeidė jokių įstatymų, praneša „Reuters“.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pirmadienį sakė, kad šalies sekimo agentūra nepažeidė jokių įstatymų, praneša „Reuters“.

Laikraštis „Guardian“ paskelbė, kad JAV galėjo Didžiosios Britanijos sekimo agentūrai GCHQ perduoti telefono pokalbių ir interneto duomenis apie britus ir kad taip agentūra galėjo apeiti įstatymus. Pasklidus šiai žiniai parlamento nariai pareikalavo vyriausybės paaiškinimo.

Informacija buvo surinkta pagal slaptą JAV programą, kodiniu pavadinimu PRISM, pagal kurią elektroniniai laiškai, internetiniai pokalbiai ir failai buvo renkami tiesiogiai iš interneto bendrovių, įskaitant „Google“, „Facebook“, „Twitter“ ir „Skype“ serverius.

D. Cameronas pirmadienį sakė, kad Didžiosios Britanijos agentūra GCHQ nepažeidė įstatymų ir kad yra nuolat atvira patikrinimams. Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Williamas Hague`as, kuris šiuo klausimu pirmadienį kalbės parlamente, taip pat teigė, kad GCHQ nepažeidė jokių įstatymų, bet atsisakė patvirtinti arba paneigti, kad agentūra iš JAV gavo slapta surinktus duomenis.

Didžiosios Britanijos parlamento nariai vyriausybės klausė, ar sekimo agentūra, paprašydama, kad JAV suteiktų slapta surinktus duomenis, neapėjo įstatymo, kuriame numatoma, kad norint gauti Jungtinėje Karalystėje gyvenančių žmonių elektroninius laiškus ir kitus interneto duomenis reikia aukštesnio lygio leidimo. Tai paprastai reiškia, kad leidimą turi suteikti ministerija.

Informaciją apie sekimo programą PRISM paviešino buvęs amerikiečių žvalgybininkas Edwardas Snowdenas. Jis tikisi politinio prieglobsčio užsienyje, kad išvengtų baudžiamojo persekiojimo savo gimtinėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi