Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.26 14:45

Pakistano armija padės vaikyti islamistų protestuotojus

ELTA 2017.11.26 14:45

Pakistano armija teigia esanti visiškai pasiruošusi padėti vyriausybei išvaikyti islamistų protestuotojus, blokuojančius greitkelį sostinėje Islamabade, informuoja BBC.

Šeštadienį šalies policijai nepavykus išvaikyti demonstrantų, vyriausybė paprašė kariuomenės padėti atkurti šalyje tvarką. Tačiau kariuomenės pranešime kritikuojama vyriausybė dėl nesugebėjimo susitvarkyti su esama padėtimi.

Prieš dislokuodama savo karius armija paprašė papildomų paaiškinimų. Šeštadienį islamistams protestuotojams susigrūmus su policija, žuvo mažiausiai šeši žmonės, apie 200 buvo sužeisti.

Mažai žinoma griežtosios linijos grupuotė „Tehreek-i-Labaik Ya Rasool Allah Pakistan“ (TLYRAP) nuo lapkričio 6 d. blokavo greitkelį, kuriuo kasdien naudojasi tūkstančiai žmonių, taip sukeldama valandų valandas trunkančias spūstis ir papiktindama keleivius.

Protestuotojai reikalauja Pakistano teisės ir teisingumo ministro Zahido Hamido atsistatydinimo dėl pakeitimų rinkimų priesaikos tekste, kurį vadina šventvagyste. Protestuotojų manymu, priesaikos tekstas buvo sušvelnintas, kad postus galėtų užimti ahmadžiai, nuo seno persekiojama islamo mažuma.

Pranešta, kad maži protestai išplito ir kituose miestuose – Karačyje ir Lahore. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi