Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Sirijos kariai ruošiasi pulti Alepo miestą

ELTA 2015.09.08 13:45

Pranešama, kad Sirijos vyriausybės pajėgos ruošiasi pulti sukilėlių užimtas Alepo miesto dalis ir jo apylinkes, informuoja BBC.

Pranešama, kad Sirijos vyriausybės pajėgos ruošiasi pulti sukilėlių užimtas Alepo miesto dalis ir jo apylinkes, informuoja BBC.

Nuo pernai sukilėliai užėmė didžiąją dalį Sirijos šiaurinių teritorijų, o fronto linijos Alepo mieste jau seniai nusistovėjo ir beveik nekinta. Vis dėlto Sirijos kariuomenei ir Libano šiitų grupuotės „Hezbollah“ kovotojams praėjusį trečiadienį pavyko iš sukilėlių atkovoti Kusairo miestą. Sekmadienį kariuomenė atkovojo paskutinius sukilėlių užimtus kaimelius strategiškai svarbioje teritorijoje tarp Libano sienos ir Homso miesto. Sirijos kariuomenė tai laiko svarbia pergale.

Vyriausybę remiančiame Sirijos laikraštyje „al-Watan“ rašoma, kad kariuomenė šiuo metu dislokuoja dideles pajėgas netoli Alepo ir ruošiasi mūšiui mieste bei jo apylinkėse. Teigiama, kad pirmiausia bus atkovotos sukilėlių užimtos teritorijos, o po to dabar gynyboje esantys kariai pereis į puolimą. Apie tai, kad kitas vyriausybės taikinys yra Alepo miestas, sakė ir Sirijos saugumo pajėgų šaltinis. Anot jo, Alepo mūšis prasidės per artimiausiais valandas ar kelias dienas.

Opozicijos aktyvistai teigia nepastebėję, kad netoli Alepo būtų padaugėję vyriausybės karių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi