Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.25 16:35

A. Merkel tikisi greitai sudaryti vyriausybę

Su savo partijos kolegomis konservatoriais šeštadienį susitikusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigia esanti pasiruošusi kalbėtis su socialdemokratais. A. Merkel sako tikinti, kad jai pavyks greitu laiku sudaryti vyriausybę, kartu išspręsti susidariusią politinę krizę, kai nepavyko susitarti su liberalais ir „žaliaisiais“.

A. Merkel vis dėlto tikisi įveikti krizę ir kuo greičiau sudaryti vyriausybę. Šis optimizmas grindžiamas ir tuo, kad Vokietijos Socialdemokratų partijos lyderis Martinas Schulzas pakeitė nuostatą, kad po pralaimėtų rinkimų Vokietijos socialdemokratai neturėtų formuoti naujos koalicinės vyriausybės su kanclerės vadovaujamais konservatoriais.  

M. Schulzas, kad socialdemokratai nenori būti trikdžiu formuojat naują šalies vyriausybę. Šeštadienį vykusiame Vokietijos krikščionių demokratų partijos suvažiavime Kiulugsborne A. Merkel sakė, kad yra pasirengusi kalbėtis ir su buvusiais partneriais.

Per rugsėjo rinkimus Krikščionių demokratų sąjunga pasirodė prasčiausiai nuo 1949-ųjų, o jos partneriai ligšiolinėje koalicijoje – Socialdemokratų partija – prarado mandatų ir pasitraukė į opoziciją.

Kaip nesėkmės priežastis įvardijamas staigus kraštutinių dešiniųjų nacionalistų partijos „Alternatyva Vokietijai“ šuolis, ji pirmą sykį pateko į Bundestagą. Daugelis dėl to kaltina A. Merkel sprendimą įsileisti į šalį milijoną pabėgėlių.

Nesutarimai dėl požiūrio į migraciją ne tik pakirto kanclerės populiarumą, bet ir apsunkino derybas dėl koalicijos. Situaciją dar pablogino „žaliųjų“ bei „laisvųjų demokratų“ skirtingas požiūris į ekologinę situaciją.

Išsamiau – Valdonės Rudenkienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi