Pasaulyje

2017.11.25 15:27

C. Puigdemont`as: rinkimai turi įtvirtinti Katalonijos nepriklausomybės troškimą

ELTA2017.11.25 15:27

Nuverstasis Ispanijos Katalonijos regiono lyderis Carlesas Puigdemont`as šeštadienį pradėjo regioninių rinkimų kampaniją ir kvietė katalonus išreikšti nepriklausomybės troškimą balsuojant, informuoja AFP.

„Mes, katalonai, parodėme pasauliui savo gebėjimą ir norą tapti nepriklausoma valstybe. Gruodžio 21 d. privalome tai įtvirtinti“, – paskelbė C. Puigdemont`as iš Belgijos, į kurią išvyko Katalonijos regioniniam parlamentui vienašališkai paskelbus nepriklausomybę.

Po nepriklausomybės paskelbimo spalio 27 d. C. Puigdemont`as buvo nušalintas nuo Katalonijos prezidento pareigų, taip pat buvo nušalinta ir visa regiono vyriausybė. Madridas įvedė tiesioginį valdymą šiame kadaise pusiau autonominiame regione siekdamas išvengti jo atsiskyrimo.

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy taip pat paleido ir Katalonijos parlamentą bei paskelbė išankstinius rinkimus regione, kad sugrąžintų „normalią padėtį“.

C. Puigdemont`as, kuriam gresia ekstradicija iš Belgijos, nes Ispanija jį apkaltino maišto kurstymu ir viešųjų lėšų panaudojimu ne pagal paskirtį, į rinkimus ves politinį judėjimą „Kartu už Kataloniją“ (Junts per Catalunya).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.