Naujienų srautas

Pasaulyje2013.06.10 15:29

Šveicarijos gyventojai pritarė pasiūlymui sugriežtinti įstatymus dėl pabėgėlių

ELTA 2013.06.10 15:29

Šveicarijos gyventojai per referendumą pritarė vyriausybės pasiūlymui sugriežtinti įstatymus, susijusius su migracija ir prieglobsčio suteikimu pabėgėliams iš kitų šalių, praneša „BBC News“.

Šveicarijos gyventojai per referendumą pritarė vyriausybės pasiūlymui sugriežtinti įstatymus, susijusius su migracija ir prieglobsčio suteikimu pabėgėliams iš kitų šalių, praneša „BBC News“.

Beveik 80 procentų šveicarų balsavo už tai, kad dezertyravimas iš užsienio armijos nebebūtų laikomas priežastimi gauti prieglobstį Šveicarijoje. Be to, nutraukiama praktika, kai prašymai suteikti prieglobstį buvo priimami Šveicarijos ambasadose visame pasaulyje. Nuo šiol paduoti tokį prašymą bus galima tik esant Šveicarijoje.

Straipsnio dėl dezertyravimo atšaukimas gali sužlugdyti daugelio Eritrėjos piliečių planus - jie teigia, kad tėvynėje turėtų tarnauti armijoje visą gyvenimą. Nuo karinės tarnybos jie bėga ne į kaimynines Afrikos šalis, kur jų niekas neverčia tarnauti, bet būtent į Šveicariją.

Dėl libaralių Šveicarijos įstatymų beveik visiems pabėgėliams afrikiečiams buvo suteikiamas atitinkamas statusas, o kartu ir teisė gauti socialines išmokas.

Kairiųjų politikų ir žmogaus teisių gynėjų nuomone, naujosios taisyklės taps „katastrofa“ užsieniečiams, bėgantiems nuo persekiojimo tėvynėje. Kairiųjų oponentai teigia, kad dauguma prieglobsčio prašytojų važiuoja į Šveicariją ne dėl politinių priežasčių, o ieškodami sotaus gyvenimo šalies mokesčių mokėtojų sąskaita, todėl įstatymų sugriežtinimas jiems nekelia jokio pavojaus.

Šveicarija ilgai buvo laikoma šalimi, kurios įstatymai dėl pabėgėlių liberaliausi Europoje. Vienas pretendentas į pabėgėlio statusą tenka 332 Šveicarijos gyventojams. Vidutiniškai Europoje vienas pabėgelis tenka 625 gyventojams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi