Pasaulyje

2017.11.25 15:27

C. Puigdemont`o dilema: kaip dalyvauti Katalonijos rinkimų kampanijoje

Kristina Nastopkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.11.25 15:27

Belgijoje esantis nušalintas Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont`as svarsto, kaip jam dalyvauti netrukus prasidėsiančioje autonomijos rinkimų  kampanijoje. Planuojama tai padaryti nuotoliniu būdu. C. Puigdemont`as negali įvažiuoti į Ispanijos teritoriją, nes jam yra išduotas tarptautinio arešto orderis.

Nušalintojo prezidento padėjėjai suka galvą, kaip išspręsti šią problemą. Kalbama, kad C. Puigdemont`as ruošiasi pasinaudoti naujausiomis technologijomis ir dalyvauti rinkimų  kampanijoje savo hologramos pavidalu. Tai būtų trijų dimensijų prezidento atvaizdas, kuris judėtų ir kalbėtų.

Kiti Ispanijos  nušalinti Katalonijos vyriausybės nariai, keliantys kandidatūras gruodžio 21 dieną vyksiančiuose rinkimuose, susiduria su panašia problema – jie vis dar yra kalėjime ir nežinia, ar bus paleisti rinkimų kampanijos proga.

Manoma, kad aukščiausiajam tribunolui penktadienį perėmus visas kaltinamųjų bylas, kalėjime esantiems nušalintiems vyriausybės patarėjams dabar yra daugiau galimybių  išeiti į laisvę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.