Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.24 18:25

EK pirmininkas pasakė, ką Europa galvoja apie Astravo AE

BNS 2017.11.24 18:25

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris, kad dėl saugumo standartų Lietuvos kritikuojamas Baltarusijos atominės elektrinės projektas rūpi visai Europai, ir Briuselis atidžiai seks šį klausimą.

Komisijos vadovas sakė Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės viršūnių susitikime Briuselyje penktadienį iškėlęs šį klausimą Baltarusijos delegacijai.

„Komisija nelaiko šio klausimo dvišaliu, Lietuvos ir jos kaimynės (Baltarusijos) klausimu, tai yra europinis klausimas. Šiuo klausimu aš visiškai palaikau Lietuvos prezidentę (Dalią Grybauskaitę) ir lietuvius“, – per spaudos konferenciją sakė J. C. Junkckeris.

„Mes atidžiai seksime šį klausimą, nežiūrėsime į tai atlaidžiai“, – pridūrė EK vadovas.

Lietuvos siūlymu į viršūnių susitikimo baigiamąją deklaraciją įtrauktas reikalavimas gerbti „aukščiausius tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartus“.

Lietuva kaltina Minską, kad Astravo jėgainė statoma nesaugiai. Baltarusijos užsienio reikalų ministras savo ruožtu viršūnių susitikime tikino, kad jo šalis yra atvira bendradarbiavimui su ES dėl jėgainės statybų.

Briuselyje vykstant Rytų partnerystės viršūnių susitikimui prie Europos Parlamento surengta protesto akcija prieš Astravo atominės elektrinės statybas. Ją inicijavo ir joje dalyvavo apie 15 Belgijos lietuvių bendruomenės atstovų, europarlamentaras Petras Auštrevičius. Akcijos dalyviai iškėlė plakatus, užsidėjo respiratorius – reikalauta stabdyti nesaugios atominės elektrinės Astrave statybas.

Siekdama apsunkinti Astravo AE projektą, Lietuva žada blokuoti elektros patekimą į šalies rinką. Lietuvos Vyriausybė prieš dvejus metus taip pat kreipėsi į Briuselį, ragindama ES lygiu pradėti diskusijas dėl elektros boikoto iš nesaugių elektrinių, bet nesulaukė nei Europos Komisijos, nei kitų ES šalių paramos.

Jėgainę netoli sienos su Lietuva, apie 40 kilometrų nuo Vilniaus stato Rusijos korporacija „Rosatom“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi