Pasaulyje

2017.11.24 18:03

Egipte per išpuolį mečetėje žuvusiųjų skaičius pasiekė 235

ELTA, LRT.lt 2017.11.24 18:03

Penktadienį per sprogimą mečetėje Sinajaus pusiasalio šiaurėje žuvo mažiausiai 235 žmonės, praneša BBC, remdamasi Egipto žiniasklaida.

Mažiausiai 130 žmonių taip pat buvo sužeista, skelbia Egipto sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.

Skelbiama, kad visi žuvusieji ir nukentėjusieji – egiptiečiai. Tai – kruviniausias išpuolis šalyje nuo 2013-ųjų. 

Er Raudos mieste, kuris yra už 30 kilometrų į vakarus nuo Šiaurės Sinajaus provincijos sostinės El Arišo, esanti mečetė buvo užpulta per penktadienio pamaldas. Keturiais visureigiais atvažiavę teroristai apsupo maldos namus, detonavo tarp tikinčiųjų sprogstamąjį įtaisą, o paskui ėmė šaudyti į žmones. Pranešama, kad užpuolikai taip pat apšaudė greitosios pagalbos automobilius, kurie gabeno sužeistuosius iš tragedijos vietos.

Armijos ir policijos daliniai ieško teroristų. Šalyje paskelbtas trijų dienų gedulas.

Nuo balandžio 10 d. Egipto prezidento sprendimu šalyje trims mėnesiams buvo įvesta nepaprastoji padėtis. Tai buvo padaryta praėjus parai po dviejų teroro aktų krikščionių bažnyčiose Tantoje ir Aleksandrijoje, per kuriuos mažiausiai 45 žmonės žuvo, o daugiau kaip 100 buvo sužeisti. Tada atsakomybę už juos prisiėmė teroristinė „Islamo valstybės“ grupuotė. 

Lietuvos vadovai pareiškė užuojautą dėl išpuolio

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė gilią užuojautą Egipto žmonėms dėl teroro išpuolio Šiaurės Sinajaus provincijoje pamaldų metu.

Prezidentė pareiškė užuojautą Egipto Arabų Respublikos prezidentui Abdeliui Fattah Al Sisiui dėl dešimtis žmonių gyvybių nusinešusio ir daugybę sužeistųjų palikusio teroristinio išpuolio mečetėje Egipte, Šiaurės Sinajaus provincijoje.

Šalies vadovė pasmerkė šį žiaurų ir niekaip nepateisinamą smurtą prieš maldininkus.

Šiuo sunkiu metu valstybės vadovė palinkėjo visokeriopos stiprybės aukų šeimoms ir artimiesiems bei vienybės ir supratimo visiems Egipto žmonėms.

Vyriausybės vadovas smerkia šią ataką, pareikalavusią dešimčių žmonių gyvybių. „Tokie išpuoliai, kuriais siekiama patraukti pasaulio dėmesį atimant bei žalojant nekaltų gyventojų ir jų artimųjų likimus, niekuomet nebus pateisinami“, – sakoma premjero S. Skvernelio užuojautoje.

Ministras pirmininkas išreiškė solidarumą su šalies gyventojais šiuo skaudžiu metu ir palinkėjo aukų šeimoms bei visiems išpuolio sukrėstiems žmonėms stiprybės ir susitelkimo.

Egipto policija nukovė 15 teroristų, susijusių su mečetės užpuolimu

Egipto policija nukovė 15 teroristų, susijusių su Er Raudos mečetės užpuolimu. Tai pranešė televizijos kanalas „Sky News Arabia“, remdamasis šaltiniais Egipto saugumo pajėgose.

Gautomis žiniomis, per ekstremistų, prisidėjusių prie teroro akto, persekiojimo operaciją buvo likviduota 15 radikalų. Be to, buvo sunaikinti du automobiliai, kuriais teroristai mėgino pasprukti iš nusikaltimo vietos. Pažymima, kad per operaciją buvo naudojamos bepilotės skraidyklės. Teroristų neutralizavimo operacija dar tęsiama.