Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.24 13:43

Vokietijoje nesisekant suformuoti vyriausybės, socialdemokratai pareiškė esantys atviri deryboms

ELTA 2017.11.24 13:43

Vokietijos socialdemokratai (SPD) pareiškė esantys atviri deryboms su kitomis partijomis, siekiant padėti išeiti iš aklavietės, į kurią šalis pateko žlugus deryboms dėl koalicinės vyriausybės suformavimo, informuoja BBC.

„SPD nesakys „ne“ diskusijoms. SPD tvirtai įsitikinusi, kad privalo būti vedamos derybos“, – po aštuonias valandas trukusio vėlyvo aukščiausių SPD politikų susitikimo sakė SPD generalinis sekretorius.

Tačiau neatskleista, su kuriomis partijomis derėsis SPD ir ar prisijungs prie „didžiosios koalicijos“, vadovaujamos kanclerės Angelos Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir sąjungininkų iš Bavarijos Krikščionių socialinės sąjungos (CSU).

2013–2017 metais SPD buvo koalicijoje su A. Merkel bloku, tačiau po šiemet rugsėjį surengtų rinkimų, kurie laikomi prasčiausiais SPD nuo 1949 metų, SPD nusprendė pereiti į opoziciją ir nebeprisijungti prie „didžiosios koalicijos“.

Tačiau, žlugus CDU/CSU, laisvųjų demokratų (FDP) ir žaliųjų deryboms dėl koalicinės vyriausybės sudarymo, SPD lyderis Martinas Schulzas sulaukė didelio spaudimo įsitraukti į derybas ir padėti išspręsti šalyje kilusią politinę krizę. Siekiant išvengti naujų rinkimų, prezidentas Frank-Walteris Steinmeieris rengia susitikimus su partijų lyderiais, o ketvirtadienį kalbėjosi su M. Schulzu.

SPD pranešus apie pasiruošimą dalyvauti derybose, naujų rinkimų tikimybė tapo mažesnė. Su didžiausia krize politinėje savo karjeroje susidurianti A. Merkel galėtų suformuoti su „žaliaisiais“ mažumos vyriausybę, tačiau pirmenybę teikia naujiems rinkimams, o ne nestabiliai mažumos vyriausybei.

Rugsėjo 24 dieną vykusius rinkimus laimėjo konservatyvus A. Merkel blokas, tačiau jam nepavyko iškovoti aiškios daugumos. Iškilus kraštutinių dešiniųjų partijai „Alternatyva Vokietijai“ (AfD), dalis rinkėjų nusisuko nuo pagrindinių partijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi