Pasaulyje

2017.11.24 11:01

Už nužudymą nuteistas parolimpinis čempionas O. Pistorius turės kalėti ilgiau

BNS 2017.11.24 11:01

Pietų Afrikos Respublikos apeliacinis teismas penktadienį pailgino parolimpinio čempiono Oscaro Pistorius, nuteisto už savo merginos Reevos Steenkamp nužudymą, įkalinimo bausmę iki 13 metų ir penkių mėnesių, pranešė vietos žiniasklaida.

Maungaunge įsikūręs Aukščiausiasis Apeliacinis Teismas, išnagrinėjęs valstybės vardu pateiktą apeliaciją, kad ankstesnis šešerių metų įkalinimo nuosprendis, skirtas 31 metų O. Pistorius, yra per švelnus, bausmės laikotarpį padidino daugiau kaip dvigubai.

2016-ųjų liepą O. Pistorius buvo nuteistas kalėti už savo draugės R. Steenkamp nužudymą per 2013-ųjų Valentino dieną. Jis teigė palaikęs savo merginą įsibrovėliu ir iššovęs į ją keturis kartus per uždarytas tualeto duris.

2014 metais įvykusio teismo proceso metu neigęs, kad tyčia nužudė savo draugę, O. Pistorius buvo pripažintas kaltu dėl netyčinės žmogžudystės. Tačiau vėliau apeliacinis teismas bausmę sugriežtino ir pripažino neįgalų sprinterį kaltu dėl tyčinio nužudymo.

Pietų Afrikos Respublikos įstatymai už tyčinę žmogžudystę numato minimalią 15 metų laisvės atėmimo bausmę, kuri gali būti sutrumpinta dėl jau išbūto kalėjime laiko ir švelninančių aplinkybių, tokių kaip neįgalumas.