Pasaulyje

2017.11.23 20:00

Rusija: JAV sprendimas įtraukti Š. Korėją į terorizmo sąrašą gali baigtis „katastrofa“

ELTA 2017.11.23 20:00

Rusija ketvirtadienį pareiškė, kad JAV sprendimas įtraukti Šiaurės Korėją į terorizmą remiančių šalių sąrašą buvo „viešųjų ryšių triukas“, dėl kurio padėtis Korėjos pusiasalyje gali taip paaštrėti, kad gali kilti pasaulinė „katastrofa“.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Donaldo Trumpo sprendimą įtraukti Šiaurės Korėją į terorizmą remiančių šalių sąrašą pavadino „veiksmu, kuriuo keliama panika, ir viešųjų ryšių triuku“, kuris nesumažins įtampos.

„Atsakymas į klausimą, ar tokie veiksmai padeda sumažinti įtampą, yra aiškus: ne, nepadeda“, – teigė M. Zacharova.

„Dėl tokių veiksmų padėtis tampa dar ekstremalesnė. Tai gali baigtis didele katastrofa ne tik regioniniu, bet ir pasauliniu mastu“, – Maskvoje žurnalistams sakė ministerijos atstovė. 

M. Zacharova taip pat informavo, kad Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį Šiaurės Korėjos krizę aptars su Japonijos diplomatijos vadovu Taro Kono, kuris lankysis Maskvoje.

„Daugiausia dėmesio bus skiriama dvišaliams santykiams. Tačiau ministrai aptars ir tarptautinę padėtį, įskaitant padėtį Korėjos pusiasalyje ir Sirijos klausimą“, – sakė M. Zacharova.