Pasaulyje

2017.11.23 16:50

Buvusio Katalonijos lyderio partija atsisako „vienašališko“ siekio skelbti nepriklausomybę

ELTA2017.11.23 16:50

Atstatydintojo Katalonijos lyderio Carleso Puigdemont`o partija pirmenybę šiuo metu teikia deryboms su Madridu dėl regiono nepriklausomybės, o ne siekiui vienašališkai atsiskirti nuo Ispanijos, ketvirtadienį tvirtino jos koordinatorė. Tai laikoma naujausiu ženklu, kad partija švelnina savo poziciją Katalonijos nepriklausomybės klausimu.

Ispanijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad C. Puigdemont`o partija „PdeCat“ ir buvusi jos sąjungininkė vyriausybėje, kraštutinių kairiųjų partija ERC, savo programose, skirtose gruodžio 21 dienos regiono valdžios rinkimams, ketina atsisakyti raginimų Katalonijai „vienašališkai“ atsiskirti nuo Ispanijos.

„(Programos) juodraštyje laikomasi šios linijos. Kol kas jis dar nebaigtas. Bet tai atrodo geras kursas“, – paklausta apie minėtuosius žiniasklaidos pranešimus radijui „Cadena Ser“ sakė „PdeCat“ koordinatorė Marta Pascal.

M. Pascal pridūrė, kad, norint paskelbti nepriklausomybę, Katalonijai esą trūksta dviejų dalykų: „Kad tai būtų veiksminga ir svarbiausia – kad tai palaikytų daugiau žmonių.“

Po to, kai Katalonijos valdžia praėjusį mėnesį surengė referendumą dėl regiono nepriklausomybės, o vėliau – ir paskelbė jo nepriklausomybę, Madridas regione įvedė tiesioginį valdymą ir sušaukė naujus regioninės valdžios rinkimus. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt