Pasaulyje

2017.11.23 10:24

Kuba pareiškė paramą Šiaurės Korėjai

ELTA 2017.11.23 10:24

Kuba – viena iš nedaugelio Šiaurės Korėjos sąjungininkių – trečiadienį paragino siekti Korėjos pusiasalyje „taikos ir stabilumo“ ir pabrėžė dialogo būtinybę, kad būtų sumažinta tarp Pchenjano ir Vašingtono tvyranti įtampa.

Havanoje Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministrą Ri Yong-Ho priėmęs Kubos užsienio reikalų ministras Bruno Rodriguezas teigė, kad Kuba pritaria „taikai ir stabilumui“, ir pridūrė, jog „tik po diskusijų ir derybų gali būti pasiektas ilgalaikis politinis sprendimas“.

Atsižvelgiant į prieš kelias dienas paskelbtą JAV prezidento Donaldo Trumpo pareiškimą, kad Šiaurės Korėja yra terorą remianti valstybė, B. Rodriguezas atmetė „vienašališkus JAV pareiškimus ir diktatus Šiaurės Korėjos atžvilgiu“.

Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministro vizitas Kuboje rengiamas Pchenjanui ir Vašingtonui nesiliaujant konfliktuoti dėl virtinės Šiaurės Korėjos balistinių raketų bandymų ir branduolinių bandymų. Taip pat teigiama, kad, JAV pradėjus prezidentauti D. Trumpui, pablogėjo 2015 metais po daugiau kaip 50 metų atkurti JAV ir Kubos santykiai.