Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.22 16:40

Š. Korėja pasmerkė JAV sprendimą įtraukti ją į terorizmą remiančių valstybių sąrašą

BNS 2017.11.22 16:40

Šiaurės Korėja pareiškė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimas įtraukti šalį į valstybių, remiančių terorizmą, sąrašą, yra „rimta provokacija“, pateisinanti Pchenjano siekį kurti branduolinius ginklus.

Šiaurės Korėjos oficiali naujienų agentūra KCNA trečiadienį pažymėjo, kad šalis neturi jokių ryšių su terorizmu ir jai „nė motais, ar Jungtinės Valstijos uždės ar neuždės ant mūsų galvų terorizmo skrybėlę“.

Pasak KCNA, šis Jungtinių Valstijų sprendimas „šiurkščiai pažeidžia“ Šiaurės Korėjos teises ir rodo, kad ji turi „toliau tvirtai laikyti rankose branginamą branduolinį kardą“, kad apsigintų nuo Amerikos priešiškumo.

„Mūsų armija ir žmonės kupini įniršio ir pykčio dėl bjaurių banditų, drįsusių įtraukti mūsų brangios šalies vardą į šį apgailėtiną „terorizmo“ sąrašą“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai, kurį citavo KCNA.

„Kol JAV tęs savo priešišką politiką Šiaurės Korėjos atžvilgiu, mūsų atgrasymo priemonės bus toliau stiprinamos“, – pažymėjo atstovas.

Ekspertai sako, kad JAV sprendimas vėl įtraukti Šiaurės Korėją į terorizmą remiančių valstybių sąrašą neduos praktinės naudos ir gali apsunkinti pastangas diplomatiniu keliu išspręsti krizę dėl Pchenjano branduolinių ambicijų.

Šiaurės Korėja kol kas nekomentavo vieno savo kario pabėgimo į kaimyninę Pietų Korėją.

Šis karys Korėjos pusiasalį dalijančią ir griežtai saugomą demarkacinę liniją, einančią per demilitarizuotoje zonoje esantį Panmundžomo kaimą, kirto lapkričio 13 dieną.

Per dramatišką pabėgimo operaciją jis buvo keliskart pašautas pasienį saugančių Šiaurės Korėjos karių ir šiuo metu yra gydomas į pietus nuo Seulo esančio Suvono miesto ligoninėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi