Pasaulyje

2017.11.20 12:22

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas švenčia 70-ąsias vestuvių metines

ELTA2017.11.20 12:22

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas pirmadienį švenčia 70-ąsias vestuvių metines ir tampa pirmąja platinines vestuvių metines mininčia valdžioje esančia Didžiosios Britanijos monarchų pora.

Dešimtmečius trunkanti Elizabeth II santuoka tęsiasi ilgiau nei visų ankstesnių Didžiosios Britanijos monarchų. Šių metinių proga karališkoji pora nerengs jokių viešų renginių, bet pakvietė šeimos narius ir draugus į privačią vakarienę, pirmadienį vakare rengiamą Vindzoro pilyje.

Šia proga šeštadienį Bakingamo rūmai pasidalino naujomis portretinėmis karalienės ir princo nuotraukomis, o Karališkasis Britanijos paštas šiai istorinei progai paminėti išleido šešis naujus pašto ženklus.

Pirmadienį taip pat skambės Vestminsterio vienuolyno – bažnyčios Londone – varpai. Joje 1947-ųjų lapkričio 20 dieną susituokė Elizabeth II ir Edinburgo kunigaikštis, princas Philipas.

Karališkoji pora susilaukė keturių vaikų: Charleso, Anne, Andrew ir Edwardo. Jų vaikų santuokos, deja, nebuvo tokios sėkmingos, neiširo vienintelio Edwardo santuoka.

Elizabeth II ir Philipas taip pat džiaugiasi sulaukę aštuonių anūkų ir penkių proanūkių, šeštasis pasaulį išvysti turėtų balandį.

96 metų amžiaus Edinburgo kunigaikštis vasarą atsisakė karališkųjų pareigų. Tuo tarpu 91 metų amžiaus karalienė vis dar eina oficialias savo pareigas, tačiau kai kurias iš jų perduoda 69 metų amžiaus sūnui princui Charlesui.

Karališkoji pora pirmą kartą susitiko dar būdami paaugliai, o susituokė, kai Elizabeth II buvo 25 metai.

Graikų princo sūnus Philipas kartu su šeima buvo išvarytas iš Graikijos, atsisakė savo titulų ir graikų ortodoksų tikėjimo ir, kad galėtų vesti Elizabeth II, tapo Didžiosios Britanijos piliečiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt