Pasaulyje

2017.11.20 08:20

ES ministrai Briuselyje tarsis dėl „Brexit“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.20 08:20

Briuselyje susirinksiančius Europos Sąjungos Europos reikalų ministrus Bendrijos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier informuos apie derybų dėl Didžiosios Britanijos išstojimo būklę.

Šiuo susitikimu pradedama rengtis gruodžio Europos Vadovų Tarybai, kuri turėtų uždegti žalią šviesą tiesioginėms kalboms dėl naujos santykių su Britanija formos. Tačiau Bendrijos atstovai pabrėžia, kad su britais iki šiol dar nesutarta dėl tokių pirmos svarbos išstojimo klausimų kaip finansiniai įsipareigojimai projektams, pradėtiems dar prieš sprendimą trauktis.

Europos Sąjunga suskaičiavo, kad britai už įvairias ir po pasitraukimo besitęsiančias programas dar turės mokėti maždaug 60 milijardų eurų. Didžioji Britanija tokių įsipareigojimų mato tik už 20 milijardų, bet šalies premjerė per savaitgalio susitikimą su Europos lyderiais Švedijoje parodė sutiksianti mokėti daugiau.

Finansiniai nesutarimai greta klausimų dėl Europos Sąjungos piliečių teisių Britanijoje ir dėl būsimos sienos su Airija vis dar trukdo įveikti pirmąjį derybų etapą. Tik po jo Europos Sąjunga žada tiesiogiai pasikalbėti su britais, koks bus naujas santykis.
 
Išsamiau apie „Brexit“ eigą – Algirdo Acus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.