Pasaulyje

2017.11.20 09:40

Žlugus deryboms dėl koalicijos Vokietiją pateko į politinę krizę

BNS2017.11.20 09:40

Vokietijos kanclerė Angela Merkel turės kovoti dėl politinio išlikimo, anksti pirmadienį žlugus įtemptoms deryboms dėl naujos vyriausybės.

Ši politinė krizė šalį gali netgi atvesti prie pakartotinių rinkimų.

Didžiausiai Europos ekonomikai dabar gresia savaitės ar net mėnesiai politinio paralyžiaus su darbą tęsiančia ankstesne vyriausybe, tikriausiai nesiimsiančia jokių drąsių veiksmų.

Kadangi jokių galimybių sukurti kitokią tvarią koaliciją kol kas nenusimato, Vokietijai gali tekti surengti naujus rinkimus, bet ir per juos gali neišaiškėti tvirtų nugalėtojų, kaip nutiko per rugsėjo balsavimą.

Rugsėjį netekusi daugumos federaliniame parlamente A. Merkel buvo priversta mėginti kurti aljansą su menkai prie jos konservatyvaus bloko derančia partijų grupe.

Vis dėlto po ilgiau kaip mėnesio trukusių varginančių derybų libertarinės partijos FDP lyderis Christianas Lindneris nusprendė pasitraukti iš diskusijų ir pareiškė, kad nėra „pasitikėjimo pagrindo“ kurti vyriausybę su A. Merkel konservatyviuoju bloku CDU-CSU ir aplinkosaugos problemas pabrėžiančiais žaliaisiais.

„Geriau nevaldyti negu blogai valdyti“, – perspėjo jis ir pridūrė, kad derybose dalyvavusioms partijoms stinga „bendros vizijos, kaip būtų galima modernizuoti“ Vokietiją.

A. Merkel pareiškė apgailestaujanti dėl FDP sprendimo ir pažadėjo vesti Vokietiją iš krizės.

„Kaip kanclerė... padarysiu viską, kad šalis sėkmingai išgyventų šį sudėtingą metą“, – sakė ji..

Žaliųjų lyderiai irgi sakė apgailestaujantys, kad derybos žlugo ir sakė manę, kad susitarimas gali būti pasiektas, nepaisant skirtingų požiūrių.