Pasaulyje

2017.11.19 15:26

NATO ėmėsi drausminių veiksmų dėl Turkijos įžeidimo Norvegijoje

BNS2017.11.19 15:26

NATO ėmėsi drausminių veiksmų prieš vieną asmenį dėl kelių incidentų Norvegijoje, kuomet Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir šiuolaikinės Turkijos „tėvu“ laikomas Mustafa Kemalis Ataturkas buvo pavaizduoti priešais, pranešė Aljanso generalinis sekretorius.

Toks incidentas įvyko per NATO karines pratybas Norvegijos pietiniame Stavangerio mieste praėjusią savaitę. Dėl to Ankara atšaukė 40 savo karių.

Šeštadienį kalbėdamas telefonu su Turkijos prezidentu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas „dar kartą atsiprašė dėl šių incidentų“ ir pasakė, kad „prieš susijusį asmenį buvo imtasi drausminių veiksmų ir kad įvedamos procedūros siekiant užkirsti kelią bet kokiam panašiam incidentui ateityje“, sakė Aljanso atstovas.

Turkijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, vienu atveju pratybų scenarijuje M. K. Atatiurkas ir R. T. Eerdoganas stende buvo pavaizduoti kaip priešai. O antruoju atveju virtualaus scenarijaus metu R. J. Erdogano vardu, kaip bendrininkaujančio su „priešiškos valstybės lyderiu“, buvo sukurta pokalbių svetainės paskyra.

J. Stoltenbergas penktadienį atsiprašė Turkijos, kuri turi antrąją pagal dydį kariuomenę po JAV tarp NATO narių, kai šis incidentas sukėlė Turkijos prezidento pyktį. Dėl šio incidento gali dar labiau padidėti įtampa tarp Ankaros ir jos sąjungininkų.

J. Stoltenbergas šeštadienį R. T. Erdoganui sakė, kad dėl šio incidento kaltas minėtas asmuo ir kad tai neatitinka NATO pozicijos. Jo teigimu, susijęs asmuo buvo pasamdytas Norvegijos kariuomenės ir nėra susijęs su NATO.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.