Pasaulyje

2017.11.19 13:06

JAV generolas: ką darytų, jei D. Trumpas įsakytų neteisėtai panaudoti atominį ginklą

ELTA2017.11.19 13:06

JAV oro pajėgų generolas Johnas Hytenas teigė, kad priešintųsi, jei prezidentas Donaldas Trumpas įsakytų „neteisėtai“ panaudoti atominį ginklą. Apie tai rašo „Reuters“.

Generolas teigė labai daug galvojęs apie savo atsakymą tuo atveju, jei gautų tokį įsakymą iš prezidento.

„Atrodo, kad daug žmonių galvoja, jog mes esame kvaili. Mes nesame kvaili žmonės. Apie šiuos dalykus galvojame labai daug. Kai turi tokią atsakomybę, kaip gali apie tai negalvoti?“, – paklaustas apie savo veiksmus tokio įsakymo atveju atsakė J. Hytenas.

Už JAV branduolinio arsenalo priežiūrą atsakingas generolas paaiškino, kaip vyktų procesas, gavus įsakymą iš prezidento panaudoti branduolinį ginklą.

„Kaip JAV Strateginės vadovybės (STRATCOM) vadovas, teikiu patarimus prezidentui ir jis įsako, ką daryti“, – kalbėjo generolas.

„Ir jei tai yra neteisėta, spėkite, kas nutiktų? Aš jam sakyčiau – pone prezidente, tai yra neteisėta. Ką darytų jis? Jis sakytų – o kas būtų teisėta? Tada mes turėtume sugalvoti kelis variantus, kad galėtume reaguoti į bet kokią iškilusią situaciją, taip veikia šis procesas. Jis nėra itin sudėtingas“, – aiškino D. Hytenas.

D. Trumpas ne kartą apsikeitė grasinimais su Šiaurės Korėja. Savo pirmosios kalbos Jungtinėse Tautose (JT) metu, prezidentas žadėjo prireikus „visiškai sunaikinti“ 26 mln. gyventojų turinčią šalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt