Pasaulyje

2017.11.18 17:48

Gazos Ruože po dešimties metų pertraukos atidarytas svarbiausias sienos su Egiptu kirtimo punktas

ELTA 2017.11.18 17:48

Šeštadienį, po dešimties metų pertraukos, buvo atidarytas pagrindinis Gazos Ruožą ir Egiptą jungiantis sienos kirtimo punktas. Tai padaryta po to, kai šio mėnesio pradžioje punkto kontrolė perėjo į prezidento Mahmoudo Abbaso vadovaujamos Palestinos savivaldos rankas.

Rafos punkto kontrolė Palestinos savivaldai perėjo pagal susitaikymo susitarimą tarp sekuliarios M. Abbaso partijos „Fatah“, dominuojančios Vakarų Krante, ir islamistų organizacijos „Hamas“, 2007 metais jėga užėmusios valdžią Gazoje.

Itin svarbų vaidmenį pasiekiant šį susitarimą suvaidino Egiptas. Sienos kirtimo punkto atidarymas – kol kas, planuojama, bandomajam trijų dienų laikotarpiui – laikomas dideliu žingsniu į priekį.

Tačiau Gazos pasienio agentūros pareigūnai informavo, kad „Hamas“ policijos pajėgos toliau patruliuoja teritorijoje aplink Rafos sienos kirtimo punktą, o tai rodo, kad islamistų judėjimo kontrolė Gazos Ruože išlieka stipri.

Antradienį Kaire numatytos konkuruojančių palestiniečių organizacijų derybos. Jų metu planuojama aptarti platesnius Gazos Ruožo saugumo ir teritorijos valdymo klausimus bei planus surengti rinkimus. Tai, kaip seksis spręsti šiuos klausimus, parodys, ar susitaikymo susitarimas išsilaikys ir taps ilgalaikiu.