Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.18 16:23

Pasaulinės vargšų dienos proga popiežius ketina pamaitinti šimtus neturtingųjų

BNS 2017.11.18 16:23

Popiežius Pranciškus per sekmadienį pirmąkart minimą Pasaulinę vargšų dieną ketina pamaitinti kelis šimtus žmonių – benamių, migrantų ir bedarbių. Šventinių pietų dalyviai galės pasivaišinti itališkais virtinukais veršiena ir tiramisu desertu.

Pranciškus pradės Pasaulinės vargšų dienos minėjimą sekmadienio mišiomis šv. Petro bazilikoje, kur laukiama 4 tūkst. tikinčiųjų. Vėliau apie 1 200 žmonių drauge su pontifiku pietaus Vatikano audiencijų salėje, kur taip pat pasirodys Vatikano žandarų grupė vaikų choras. Dar daugybė žmonių galės pavalgyti netoliese esančiose popiežiškosiose seminarijose.

Iš Bario atvykęs benamis Giuseppe Capurso sakė nieko nesitikintis, tačiau į popiežiaus rengiamus pietus ateisiantis.

„Esu tarsi tunelyje, kurio gale nematau šviesos“, – sakė jis mažame šv. Hiacintos prieglaudos kambarėlyje.

Pranciškus visaip stengiasi palengvinti vargšų naštą, ir per vieną pirmųjų savo kalbų popiežiaus pareigose 2013 metais sakė, kad nori sukurti „neturtingą Bažnyčią neturtingiesiems“. Benamiams Vatikane jis įkūrė dušų, kirpyklą ir skalbyklą, o per savo gimtadienį pakvietė kelis vargingai gyvenančius žmones pasivaišinti tortu.

Ketvirtadienį argentiniečių kilmės pontifikas atvyko netikėto vizito į vieną vargšų kliniką, kuri teikia nemokamas kardiologų, dermatologų, ginekologų ir infekcinių ligų specialistų konsultacijas. Vatikanas pavadino tą vietą „lauko ligonine“; taip popiežius vadina ir savo Bažnyčios viziją: jis siekia sukurti bažnyčią, kuri priimtų vargšus ir sužeistuosius bei gailestingai suteiktų jiems pagalbą.

Savo laiške, kuriame paskelbė apie Pasaulinės vargšų dienos įsteigimą, popiežius užsiminė apie šv. Pranciškų Asyžietį, kurį pavadino „išskirtiniu pavyzdžiu“, kad reikia ne tik žodžių, bet ir darbų, norint išspręsti skurdo keliamas problemas. XII amžiuje gyvenęs vienuolis įkūrė pranciškonų ordiną ir išdalijo savo turtus vargšams.

„Deja, mūsų laikais, pompastiškiems turtams esant kelių privilegijuotųjų rankose – kas dažnai yra susiję su neteisėtomis veiklomis ir pasibaisėtinu žmogaus orumo išnaudojimu – daugybėje visuomenės sektorių visame pasaulyje skurdas auga stebinančiais tempais“, – pareiškė popiežius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi