Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.18 14:34

E. Macronas priėmė atsistatydinusį Libano premjerą Eliziejaus rūmuose

ELTA 2017.11.18 14:34

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šeštadienį Eliziejaus rūmuose priėmė atsistatydinusį Libano premjerą Saadą Hariri, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris. S. Hariri į Paryžių pačiame politinės krizės įkarštyje atvyko iš Saudo Arabijos.

Paryžiuje numatyti S. Hariri, lapkričio 4 dieną netikėtai paskelbusio apie atsistatydinimą iš posto ir nuo to meto neigusio įtarimus, kad Saudo Arabijoje buvo laikomas prieš savo valią, ir E. Macrono pietūs.

Po derybų prie jų turėtų prisijungti ir S. Hariri žmona bei vyriausiasis sūnus. Tuo tarpu du jaunesnieji poros vaikai liko Rijade, nes, teigiama, turėjo laikyti mokyklos egzaminus.

E. Macronas mėgina tarpininkauti sprendžiant politinę krizę, privertusią sunerimti dėl trapios Libano demokratijos.

Libano prezidentas Michelis Aounas atsisakė priimti S. Hariri atsistatydinimo pareiškimą tol, kol šis yra užsienyje. E. Macronas, savo ruožtu, prieš derybas tikino politiką priimsiąs taip, kaip dera priimti ministrą pirmininką.

M. Aounas šeštadienį pranešė telefonu pasikalbėjęs su S. Hariri ir teigė, kad premjeras jį patikino, jog į Libaną grįš trečiadienį, šaliai minint Nepriklausomybės dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi