Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.18 11:46

Zimbabvės sostinėje tūkstančiai gyventojų protestuotoja prieš šalies prezidentą

ELTA 2017.11.18 11:46

Tūkstančiai Zimbabvės gyventojų šeštadienį išėjo į gatves, reikšdami paramą šią savaitę kariuomenės įvykdytam valdžios perėmimui ir ragindami namų arešto sąlygomis laikomą prezidentą Robertą Mugabe atsistatydinti.

Hararės centrą užtvindė džiūgaujantys protestuotojai. Dalis jų buvo apsisiautę Zimbabvės vėliavomis, kiti nešėsi plakatus su užrašais „Mugabe privalo išvykti iš Zimbabvės“ ir „Bobas tau ne dėdė“.

Palaikymą mitingui Hararėje išreiškė įvairios visuomenės grupės, tarp jų – įtakinga Karo veteranų asociacija bei opozicinis Judėjimas už demokratinius pokyčius. Šios dvi organizacijos anksčiau nesutardavo.

Zimbabvės kariuomenė informavo valstybinę žiniasklaidą, kad mitingui vykti leidžiama, tačiau paragino užtikrinti, kad jis būtų taikus.

Kariuomenė trečiadienį užėmė šalies valdžią, nepraliedama nė lašo kraujo. 93-ų R. Mugabe ji skyrė namų areštą ir sulaikė kelis jo bendražygius. R. Mugabe valdžioje išbuvo bemaž keturis dešimtmečius.

Dauguma Zimbabvės gyventojų sveikino tokį kariuomenės žingsnį, įvykusį po ne vienerius metus trukusių ekonominių sunkumų ir žmogaus teisių pažeidimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi