Pasaulyje

2017.11.17 22:55

D. Tuskas optimistiškai vertina „Brexit“ derybas

ELTA2017.11.17 22:55

Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas optimistiškai vertina „Brexit“ derybas. 

„Didžiosios Britanijos derybose su Europos Sąjunga (ES) nėra jokios aklavietės“, – ES viršūnių susitikimo kuluaruose reporteriams sakė D. Tuskas ir pridūrė esąs optimistiškas, kad gruodį galima bus pereiti prie kito derybų etapo.

Derybose dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES Bendrija nori didesnio aiškumo svarbiausiais klausimais – finansinių įsipareigojimų, piliečių teisių ir sienos tarp Airijos Respublikos ir Šiaurės Airijos, kad būtų galima pereiti prie derybų dėl būsimų prekybos santykių.

Tačiau kol kas pažanga šiais klausimas nebuvo pakankama ir gali būti, kad derybos dėl būsimų Didžiosios Britanijos ir ES prekybos santykių prasidės tik kitais metais.

„Po susitikimo su Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Theresa May jaučiuosi daug geriau, daug saugiau, viskas įmanoma. Vis dar turime galimybę pasiekti pirmąjį mūsų tikslą – užbaigti pirmąjį derybų etapą. Esu labai atsargus, bet optimistiškas“, – teigė D. Tuskas.

Politikas taip pat pridūrė, kad su Didžiosios Britanijos premjere vėl susitiks kitą penktadienį (lapkričio 24 dieną) Briuselyje vyksiančiame ES susitikime.          

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.